Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hejtman kraje se sešel s francouzským velvyslancem

24. 03. 2004
[id:1759|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Liberecký kraj navštívil francouzský velvyslanec Joël De Zorzi v doprovodu  kulturního rady Jeana-Luca Goestera.  Stalo se tak u příležitosti zahájení Francouzských dnů v Libereckém kraji. Hejtman kraje Pavel Pavlík nejprve přivítal velvyslance v sídle kraje, kde představitelé krátce pohovořili o přípravě projektů na čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů,  velvyslanec byl také seznámen s kompetencemi kraje, jeho finančními možnostmi či s fungováním krajského úřadu. Za Liberecký kraj se tohoto setkání zúčastnil i statutární náměstek hejtmana Miroslav Mach. „Hlavním tématem tohoto setkání byla příprava projektů, které se budou ucházet o finanční prostředky z fondů EU. Pana velvyslance zajímalo, jak je Liberecký kraj na tyto možnosti připraven. Bohužel jsem musel vyjádřit nespokojenost nad tím, jak si ministerstvo pro místní rozvoj stále drží zásadní rozhodovací pravomoci a v tomto směru neposkytuje krajům jakoukoliv pomoc při přípravách krajů k úspěšnému získání peněz z Evropské unie. V této  problematice vyslovil velvyslanec pomoc Libereckému kraji, neboť Francie má v této oblasti značné zkušenosti. Také francouzské velvyslanectví zorganizuje pro kraje v květnu tohoto roku schůzku, na níž se sejdou experti z oblasti čerpání prostředků z evropských fondů a zástupci ministerstva pro místní rozvoj“, řekl hejtman Pavel Pavlík.

Na závěr setkání oba představitelé poobědvali v restauraci Zlatý lev. Podávalo se na přání francouzského velvyslance tradiční české jídlo, a to hovězí bujón a pečená kachna se zelím a houskovým knedlíkem.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320