Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman Libereckého kraje navštívil Tanvald, kde pohovořil s občany

27. 02. 2018

V pátek 23. února se konal již tradiční Den s hejtmanem. Zastávkou Martina Půty byl tentokrát Tanvald. Celodenní výlet začal na radnici u starosty města Vladimíra Vyhnálka, který hejtmana provázel nabitým programem, jehož součástí byla návštěva vzdělávacích zařízení, místních firem, oběd s okolními představiteli obcí či prohlídka Tanvaldského Špičáku. Hejtmanský den byl završen diskuzí s občany města v zastupitelském sálu radnice.

„Do Tanvaldu se vždy rád vracím. Je zde mnoho zajímavých míst k návštěvě. S panem starostou Vyhnálkem vždy probereme důležité záležitosti a diskutujeme o námětech na zlepšení,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Návštěvu Tanvaldu ovlivnily Zimní olympijské hry. Atmosféra důležitého semifinálového utkání české hokejové reprezentace, které se hrálo v ranních hodinách v době příjezdu hejtmana, se promítla i do první schůzky, kde se sešel Martin Půta se starostou Tanvaldu Vladimírem Vyhnálkem. Přátelská diskuze se často stáčela k hokeji a nebylo tedy divu, že první zastávka v budově navštívených škol – Gymnázia a obchodní akademie Tanvald a místní základní školy – nebyla jen o diskuzi se žáky, zápas se totiž živě sledoval na interaktivní tabuli. Mezi přestávkami utkání se diskutovalo ve sborovně se zástupci pedagogického sboru. Témata rozhovoru se týkala především dotací v oblasti školství, inkluze, platů učitelů či výuky moderních poválečných dějin.

Po prohlídce budovy školy se Martin Půta sešel s Helenou Beranovou, ředitelkou Střediska volného času Tanvald. „Věnujeme se pořádání společenských akcí, táborů či výletů. Součástí budovy střediska je klientské centrum, kde se malí i velcí mohou věnovat různým hrám či volnočasovým činnostem,“ vysvětlila ředitelka Beranová poslání organizace. I zde se stihl zhlédnout závěr hokejového utkání. Poté se hejtman a starosta města odebrali směrem k tanvaldské teplárně, kde krátce podiskutovali o pracovních procesech uvnitř areálu. Po prohlídce následoval oběd v hotelu Bon. Zde se kromě hejtmana sešli i další starostové okolních obcí.

Odpolední program hejtmanského dne začal ve firmě 4Soft, která se zabývá zvýšením bezpečnosti, trvanlivosti a atraktivity dětských hřišť, sportovišť a ostatních herních ploch. Mladá dynamická společnost se specializuje na pokládku kvalitních bezpečných povrchů a dopadových ploch dětských hřišť. Kromě celé České Republiky se prosazuje i v zahraničí. Poté si Martin Půta mohl prohlédnout zázemí firmy Silroc CZ, a.s., která se věnuje tradiční výrobě komponentů a dílů ze silikonu – silikonového kaučuku – pro automobilový, zdravotnický či technologický průmysl.

Na závěr dne hejtman Libereckého kraje navštívil Tanvaldský Špičák. „Pro mě bylo velice zajímavé slyšet informace o plánovaném rozšiřování lyžařského střediska. Již teď je Tanvaldský Špičák jakýmsi regionálním lídrem lyžování a vyhledávaným turistickým cílem, a proto jsem jednoznačně pro další zkvalitňování služeb v areálu,“ vysvětlil Půta, jehož poslední kroky pak směřovaly do zastupitelského sálu radnice, kde se setkal s občany a zastupiteli města. Otázky na hejtmana byly z různých oblastí. Řešila se současná politická situace v České republice, jednání s vládou, zimní údržba v Tanvaldu, dotace pro místní gymnázium, ale i zajímavá témata, jako je bodový systém pro řidiče či pořádání her seniorů.

„S návštěvou pana hejtmana jsem spokojený. Představil jsem mu veškerou problematiku našeho regionu, zhodnotili jsme spolu to, co se za posledních pár let podařilo změnit díky Libereckému kraji. Diskutovali jsme i o zlepšení do budoucna. Vyšlo nám počasí a setkání bylo velice příjemné,“ uzavřel starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302