Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hejtman Libereckého kraje navštívil zastupitelstvo v Bukovině u Čisté

06. 02. 2003
[id:415|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]

Ve středu 5. února se hejtman Libereckého kraje, RNDr. Pavel Pavlík, zúčastnil zasedání zastupitelstva v obci Bukovina u Čisté. Právě na tomto zastupitelstvu mělo padnout rozhodnutí, zda chce obec i nadále spadat pod Liberecký kraj, nebo bude požadovat přiřazení ke Královéhradeckému kraji.

Po úvodním uvítání byl pan hejtman seznámen s výsledky ankety, která na téma odtržení od Libereckého kraje v obci proběhla. Ze 121 lístků bylo vráceno 13 s hlasy pro Liberecký kraj, 17 s hlasy pro Královéhradecký kraj. Následovala diskuze o aktuálních problémech obce a o případných výhodách a nevýhodách přiřazení k jednomu či druhému kraji. Hlavním tématem přitom byla dopravní obslužnost a silná vazba obce na Jilemnici.

Po skončení diskuze přišlo na řadu hlasování o budoucím umístění obce. Výsledek byl jednoznačný, obec Bukovina u Čisté i nadále zůstane na území Libereckého kraje.

Krátce před osmou hodinou večerní se RNDr. Pavlík rozloučil se starostou a zastupiteli a zamířil zpět do Liberce.