Hejtman Libereckého kraje ocenil reprezentanty v požárním sportu

14. 11. 2018

V Multimediální sále Krajského úřadu Libereckého kraje se v pondělí 12. listopadu uskutečnilo setkání sportovců z řad profesionálních i dobrovolných hasičů. Pro ocenění za své sportovní výkony v letošním roce si přišlo téměř 70 hasičů a hasiček. Z rukou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, náměstka krajského ředitele HZS LK Jana Málka a  starostky Krajského sdružení hasičů Renaty Šimíkové převzali profesionální i dobrovolní hasiči, kolektivy i jednotlivci, muži, ženy a mládež pamětní listy a drobné dárky.

A to, jak za úspěchy na srpnovém mistrovství České republiky v požárním sportu, tak i v jiných odvětvích hasičských klání doma i v zahraničí, dokonce i v soutěžích kynologů, kteří na slavnostní odpoledne dorazili i se svými čtyřnohými parťáky.

"Gratuluji a děkuji profesionálním i dobrovolným hasičům a hasičkám za to, jak náš kraj reprezentovali na různých soutěžích doma i v zahraničí," dodal hejtman Libereckého kraje Martin Půta s tím, že hasiči jsou téměř u všeho, co se děje. Bylo tomu tak v historii a bude, jak všichni doufají, i v budoucnu. Hasiči napříč dobou neztratili nic na své důstojnosti a vážnosti, a i když jejich hlavní náplní je spolupůsobení při vytváření podmínek k účinné ochraně života a zdraví občanů a majetku před požáry a při poskytování pomoci při živelních pohromách a jiných událostech, při nichž je v nebezpečí život, zdraví nebo majetek, jejich činnost je daleko obsáhlejší. Výchova mladé generace, společenská a kulturní činnost a v neposlední řadě i sportovní činnost.

V Libereckém kraji v různých kategoriích máme úspěšné reprezentanty na republikových kláních, ale i v rámci světa jsou čeští reprezentanti z Liberecka už navždy zapsaní. O tom se i naše veřejnost mohla přesvědčit. Liberecký kraj byl letos pořadatelem MČR v požárním sportu jak dobrovolných, tak profesionálních hasičů a MČR dorostu ve výstupu na cvičnou věž.  "Ještě jednou bych moc ráda poděkovala všem, kdo se na přípravách a průběhu této velice zdárné akce podílel. A nejen jim, ale samozřejmě i těm, kteří na mistrovství skvěle kraj reprezentovali," uzavřela Jiřina Brychcí, starostka Okresního sdružení hasičů Jablonec nad Nisou.

Bc. Lenka Klimentová
lenka.klimentova@kraj-lbc.cz