Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Hejtman Libereckého kraje přijel do Rokytnice nad Jizerou, navštívil důležitá místa a promluvil s občany

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 15. 12. 2017 00:00
  • Zastupitelstvo

Sdílet článek

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta zavítal dne 13. 12. 2017 do Rokytnice nad Jizerou. Součástí tradiční akce Den s hejtmanem byla prohlídka důležitých objektů ve městě a zejména závěrečná diskuze s občany v místní základní škole. Celým programem provázel hejtmana starosta města Rokytnice nad Jizerou Petr Matyáš. Projednávala se zejména politická témata a zaznělo množství návrhů na zlepšení kulturní a hospodářské situace ve městě.   

„Jsem rád, že se některé záležitosti, které jsem řešil se starostou Rokytnice nad Jizerou již před třemi lety, podařily dotáhnout do konce. Dnes jsme diskutovali o dalších vylepšeních v různých oblastech společenského života v Rokytnici nad Jizerou a okolí,“ uvedl Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.

Program návštěvy začal na místní radnici, kde hejtmana přivítal starosta města Petr Matyáš. Diskuze se zaměřila především na projekt rekonstrukce krajské silnice do Rokytnice nad Jizerou. „V optimistickém scénáři by měla být rekonstrukce zahájena v roce 2019,“ dodal Půta.

Další zastávkou byl lyžařský areál Spartaku Rokytnice. Předseda představenstva René Roštejnský promluvil s hejtmanem o problematice budování lanovek: „Obávám se do budoucna, že množství vleků v našem areálu na úkor počtu kvalitních lanovek může mít vliv na odchod turistů na jiná místa,“ vysvětlil. I přesto má objekt pravidelnou roční návštěvu okolo 120–150 tisíc lyžařů. Zákoutí sjezdovek si mohl hejtman Libereckého kraje osobně prohlédnout. Svezl se na sněžném skútru a navštívil místní půjčovnu lyží.

Významné výročí slaví v přilehlých Pasekách nad Jizerou firma Emba, spol. s r.o., kam vedly další hejtmanovy kroky. Objekt s tradicí 135 let, ve kterém se vyrábí lepenky, obaly a archivní systémy, vede Marek Michálko. Po krátkém rozhovoru, ve kterém jednatel společnosti nastínil způsob fungování firmy, si zúčastnění mohli prohlédnout zázemí výrobny. „Vyrábíme zhruba 13 000 tun lepenky ročně a se 150 zaměstnanci patříme k největším firmám v Pasekách a okolí,“ dodal Michálko.

Po obědě v restauraci Roky byla v plánu vizitace chátrající budovy bývalé textilky Rotextile. Město Rokytnice se snaží prostřednictvím žádostí o dotaci o její postupnou revitalizaci. Prozatím byl proveden průzkum ekologických zátěží a další postup je v jednání. „Věřím, že dojde k obnově tohoto objektu. Chceme využít rekonstruovaný podnik textilky pro nájemní prostory,“ vysvětlil starosta Matyáš. Naproti továrně Rotextile je rovněž jedna z dalších chátrajících budov, a to bývalý kulturní dům, jenž je také připraven k důkladné rekonstrukci.

V odpoledních hodinách promluvil hejtman Libereckého kraje s ředitelkou a pracovníky místního domova důchodců. Diskuze se točila zejména kolem navrhovaných zlepšení. „Abychom splňovali požární normy, je potřeba vybudovat výtah do jednotlivých pater objektu. Naši klienti jsou ale se službami spokojeni. Nadšení jsou zejména z nedávno vybudované terasy,“ sdělila ředitelka Helena Housová. Domov důchodců byl letos oceněn Čestným uznáním v kategorii Poskytovatelé sociálních služeb pro seniory redakcí časopisu Péče o seniory ve spolupráci s Radou kvality ČR. Součástí areálu domova je místní záchranná služba. Ta již domovu neplatí pronájem, jako tomu bylo doposud, a připravuje rekonstrukci výjezdové základny.

Předposlední návštěva před závěrečnou diskuzí s občany zavedla hejtmana k základně dobrovolných hasičů. „Chtěl bych poděkovat hasičům za jejich obdivuhodnou práci. Mohu s radostí poznamenat, že v rozpočtu zbývá ještě zhruba 15 milionů korun. Je důležité podporovat činnost dobrovolníků v různých částech kraje. Profesionální jednotky i přes své maximální úsilí nedokáží vždy vše pokrýt a zabezpečit,“ prohlásil Půta.

Program Dne s hejtmanem byl završen v budově rokytnické základní školy. Debata s občany probíhala v přátelském duchu. Řešil se stav silnic, budování lanovky ve skiareálu, klesající počet obyvatel Rokytnice, téma zdravotnictví a dotační plány Libereckého kraje do příštích let. „Setkání s panem hejtmanem bylo velice příjemné. Projednali jsme spoustu věcí v otázkách vztahu kraje k Rokytnici a naopak. Budu se těšit na další jeho návštěvu,“ uzavřel starosta Matyáš.             

 

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky