Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Hejtman LK se zúčastnil mimořádného zasedání frakce PES v Malmö

  • 27. 10. 2009 14:15

Sdílet článek

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler se zúčastníl mimořádného zasedání  frakce PES (Evropská strana sociálně demokratická) Výboru regionů, které se uskutečnilo  22. – 23. října ve švédském Malmö. Sociální demokraté, socialisté a progresivní demokraté tvořící frakci PES zasednou na radnici v Malmö a jednali na téma „Ekologický inteligentní růst“.


„Navštívili jsme  Western Harbour, novou obytnou čtvrť v Malmö, která produkuje svoji vlastní 100% obnovitelnou energii. Pak jsme si prohlédli kogenerační elektrárnu Øresund, která se nyní začala stavět, a která by měla produkovat elektřinu a vyhřívat prostřednictvím bioplynu,“ uvedl hejtman s tím, že nakonec účastníci navštívili SYSAV, jednu z nejvýkonnějších spaloven na světě, kterou využívá 15 místních úřadů v regionu Skåne a která produkuje elektřinu a vyhřívá z domácího odpadu.


„Návštěva nám poskytla výbornou příležitost vidět praktické příklady z oblasti  ekologického inteligentního růstu, udržitelného života, hospodaření s odpady i využití brownfields, kde jsme shlédli ukázku přestavby místních loděnic“ dodal hejtman.
V pátek se konalo mimořádné zasedání skupiny PES, které zahájil starosta města Ilmar Reepalu.

 

Mgr. Jiří Langer
tiskový mluvčí Libereckého kraje

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky