Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman LK se zúčastnil mimořádného zasedání frakce PES v Malmö

27. 10. 2009

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler se zúčastníl mimořádného zasedání  frakce PES (Evropská strana sociálně demokratická) Výboru regionů, které se uskutečnilo  22. – 23. října ve švédském Malmö. Sociální demokraté, socialisté a progresivní demokraté tvořící frakci PES zasednou na radnici v Malmö a jednali na téma „Ekologický inteligentní růst“.


„Navštívili jsme  Western Harbour, novou obytnou čtvrť v Malmö, která produkuje svoji vlastní 100% obnovitelnou energii. Pak jsme si prohlédli kogenerační elektrárnu Øresund, která se nyní začala stavět, a která by měla produkovat elektřinu a vyhřívat prostřednictvím bioplynu,“ uvedl hejtman s tím, že nakonec účastníci navštívili SYSAV, jednu z nejvýkonnějších spaloven na světě, kterou využívá 15 místních úřadů v regionu Skåne a která produkuje elektřinu a vyhřívá z domácího odpadu.


„Návštěva nám poskytla výbornou příležitost vidět praktické příklady z oblasti  ekologického inteligentního růstu, udržitelného života, hospodaření s odpady i využití brownfields, kde jsme shlédli ukázku přestavby místních loděnic“ dodal hejtman.
V pátek se konalo mimořádné zasedání skupiny PES, které zahájil starosta města Ilmar Reepalu.

 

Mgr. Jiří Langer
tiskový mluvčí Libereckého kraje