Hejtman, náměstek a starostka předali školní hřiště u MŠ v Turnově

• 01. 10. 2009 00:00

[id:8842|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Poslední školní hřiště dětem Mateřské školy v ulici Kosmonautů v Turnově dnes slavnostně předali října v 9 hodin do užívání hejtman LK Stanislav Eichler a náměstek hejtmana pro školství Radek Cikl a starostka města Hana Maierová. Spolu s vedoucí odboru školství KÚLK předali čtyřem ředitelkám MŠ pamětní desku. V Turnově totiž byla školní hřiště, která byla postavena v rámci projektu „Revitalizace školních hřišť a jejich vybavení na území Libereckého kraje – 2. etapa“ z Finančních mechanismů EHP Norska a z rozpočtu Libereckého kraje realizován na čtyřech mateřských školách.

„V rámci projektu bylo obnoveno a předáno do užívání 27 školních hřišť v Jablonci nad Nisou, Jilemnici, České Lípě. Nyní jsme oficiálně předali poslední čtyři v Turnově,“ připomněl hejtman.

Projekt „Revitalizace školních hřišť a jejich vybavení na území Libereckého kraje – 2. etapa“ se začal realizovat v září 2008. Na hřištích byla provedena demontáž nevyhovujících prvků v havarijním stavu. Hřiště byla vybavena prvky novými, atraktivními, vhodnými a prospěšnými pro věkovou kategorii dětí využívajících jednotlivá hřiště. Celkem bylo nainstalováno 307 herních prvků (jako jsou např. různé průlezky, pružinová houpadla, kolotoče,

herní sestavy apod.). Obnovu hřišť zrealizovala společnost  Tomovy Parky s.r.o. Karlovice – Radvánovice.

Celkové výdaje projektu jsou 421 038 EUR, 85% je hrazeno z Finančních mechanismů EHP/Norska a 15% je hrazeno z finančních zdrojů Libereckého kraje. Celkové náklady projektu činí přibližně 11,8 mil. Kč.

Udržitelnost projektu po dobu 10 let od ukončení bude financována z rozpočtu jednotlivých partnerských měst.

Realizátor projektu: Liberecký kraj                                                www.kraj-lbc.cz

Partneři projektu:                  Město Jablonec nad Nisou                    www.mestojablonec.cz

Město Česká Lípa                                               www.mucl.cz

Město Turnov                                                    www.turnov.cz

Město Jilemnice                                   www.mestojilemnice.cz

Obnova hřišť byla provedena u následujících organizací:

Turnov – 4 mateřské školy

Mateřská škola Turnov, J. Palacha 1931, okres Semily

Mateřská škola Turnov-Mašov, U Školy 85, okres Semily

Mateřská škola Turnov, Kosmonautů 1640, okres Semily

Mateřská škola Turnov, Bezručova 590, okres Semily

Celkový objem finančních prostředků za revitalizovaná hřiště v Turnově: 1.831.355,- Kč

Česká Lípa – 5 mateřských škol

Celkový objem finančních prostředků za obnovená hřiště v České Lípě: 2.305.255,- Kč

Jilemnice – 3 mateřské školy

Celkový objem finančních prostředků za revitalizovaná hřiště v Jilemnici: 1.375.077,- Kč

Jablonec nad Nisou – 15 mateřských škol

Celkový objem finančních prostředků za revitalizovaná hřiště v Jablonci n. N.: 6.342.880,- Kč.