Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman obdaroval děti v České Lípě a Jablonném v P.

04. 12. 2009

 

Libereckého kraje Stanislav Eichler první prosincový den sérii adventních besed s dětmi.

V Jablonném v Podještědí prošel za doprovodu ředitele domova Vlastimila Faltýnka všech šest rodinek (rodinná skupina) a děti obdaroval čokoládovými adventními kalendáři.

„V rodince je vždy maximálně do deseti dětí, věkově i pohlavně odlišných. Děti tak nejsou ochuzovány o cenné zkušenosti při styku s dětmi druhého pohlaví. Menší děti zase bývají pojítkem celé rodinné skupiny, starší se také učí přímo v praxi péči o menší děti,“ vysvětluje hejtman.

V České Lípě si děti pro hejtmana připravily vystoupení pěveckého sboru, který v poslední době slaví velké soutěžní úspěchy. „Děti z našeho domova zvítězily v soutěži pěveckých sborů Českolipská dětská porta a postoupily do celostátního kola do Prahy,“ vysvětluje ředitel domova Karel Heller.

Dalším překvapením, které si děti pro hejtmana připravily byla prohlídka žákovských a učňovských knížek. „Potěšilo mě, že kromě mimoškolních aktivit mají děti zájem o samotné vzdělávání. Jejich studijní výsledky jsou velmi dobré a jsou vedené k pečlivé školní přípravě,“ dodává hejtman, který dětem za odměnu předal čokoládový kalendář stejně jako při předchozích návštěvách.