Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Hejtman ocenil nejlepší sportovce Libereckého kraje

Mgr. Langer Jiří

  • 10. 04. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7853|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Prvenství v jednotlivcích si z loňska zopakoval nejlepší český závodník na lyžích Lukáš Bauer z SKP Jablonex Jablonec.Také na dalších místech bodovali zástupci zimních sportů. Za Bauerem skončila akrobatická lyžařka Nikola Sudová z Dukly Liberec, bronzový stupínek patřil biatlonistovi Michalu Šlesingrovi z SKP Jablonex Jablonec. Ceny předávali mimo jiné hejtman LK Stanislav Eichler, statutární náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová, náměstek hejtmana Radek Cikl a radní Pavel Petráček.

Čtvrtý skončil Martin Jakš, pátý Martin Koukal, oba lyžaři, oba z Dukly Liberec. Šestá byla Alena Housová, skibobistka se Sokola Jablonec nad Jizerou. Na 7. místě bodovala plavkyně Petra Chocová z PK Česká Lípa, osmý byl kickboxer Jan Kazda z TJ Turnov, devátá sportovní střelkyně Zuzana Šostková z SSK Manušice a desátý karatista Pavel Znamenáček ze Sport Relax Česká Lípa.

Dvojnásobný nejlepší sportovec kraje Lukáš Bauer na slavnostním večeru chyběl, stejně jako třetí Šlesingr. V družstvech zvítězili volejbalisté Dukly Liberec před hokejisty Bílých Tygrů Liberec a fotbalisty Slovanu Liberec.

V kategorii mládež jednotlivci vyhrál skokan na lyžích Roman Koudelka z LSK Lomnice nad Popelkou. Druhá skončila atletka Anna Marie Rappová a třetí další atletka Petra Kuříková, obě z LIAZ Jablonec nad Nisou.

Další pořadí: 4. Martin Lopota Dukla Liberec (klasické lyžování), 5. Jaromír Mazgal (AC Syner Turnov) atletika, 6. Aneta Brabcová (SSK Manušice) sportovní střelba, 7. Adam Sebastián Helcelet (AC Syner Turnov) atletika, 8. David Drbohlav (Slavia Liberec) plavání, 9. František Bogar (OK Jiskra Nový Bor) orientační běh, 10. Jan Polák (FC Slovan Liberec) fotbal.

V mládežnických družstvech bylo pořadí: 1. AC Syner Turnov (atletika), 2. SKI klub Jablonec n. N. (klasické lyžování), 3. SSK Manušice (sportovní střelba), 4. SKI klub Harrachov (skoky na lyžích), 5. Sport Relax Ceská Lípa (karate).

Mezi handicapovanými sportovci uspěly nejvýše atletka Vladimíra Bujárková z LIAZ Jablonec nad Nisou a volejbalové Kardio Liberec.

V kulturních vložkách zazpívali Kamélie a Petr Bende, programem provázeli Gabriela Partyšová a Radek Šilhan.

Sportovní anketu tradičně uspořádaly Deník, Krajské sdružení ČSTV a Liberecký kraj.

Fotogalerii ze slavnostního vyhlášení najdete na www.jablonecky.denik.cz


Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky