Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman otevře nově dostavěné a zrekonstruované Břízky

Hejtman otevře nově dostavěné a zrekonstruované Břízky

[29944|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/hotel_6f378ba58d.jpg]

09. 02. 2009
[id:7491|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hejtman LK Stanislav Eichler a poslanec Robert Dušek se ve středu 11. února ve 14.30 hodin zúčastní slavnostního otevření nově dostavěné a zrekonstruované části Kongresového centra Břízky v Jablonci n. N.   

Společnost Hotel Břízky zde totiž v lednu dokončila realizaci projektu "Rozšíření areálu Hotel Břízky pro zajištění komplexních služeb cestovního ruchu".

„Tento projekt byl částečně financován v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, jehož součástí je vedle Královéhradeckého a Pardubického kraje i náš kraj. Celkové náklady dosáhly výše 20 miliónů korun bez DPH, z toho z fondů Evropské unie bylo uvolněno 60 procent těchto finančních prostředků,“ uvedl hejtman.

V rámci projektu došlo k rozšíření hotelu o 6 dvoulůžkových pokojů, vznikl nový konferenční sál s kapacitou cca 70 až 90 míst, dle uspořádání, plně vybavený nejmodernější technikou ovládanou centrálním pultem. Stávající sál byl vybaven interaktivní tabulí (Active Board) se systémem elektronické tužky. Dále došlo k rekonstrukci a propojení ekologického vytápění hotelu pomocí tepelných čerpadel a solárních kolektorů. Tenisová hala byla vybavena kvalitním kobercem DLW - ATP

„Vzhledem k tomu, že k přislíbení finančních prostředků z výše uvedeného programu došlo teprve v červenci minulého roku,  uskutečnila se realizace projektu ve velice krátké době,“ upozornil za Hotel Břízky  Josef Vorel

Před dokončením je podle něj  i technické zázemí, které bude sloužit jak pro údržbu hotelu tak pro servis zařízení sloužících k údržbě běžeckých tratí, travnatých ploch hřišť a ostatních sportovišť. Hotel Břízky v Jablonci nad Nisou je vyhledávaným místem řady tuzemských a zahraničních reprezentačních celků různých sportovních odvětví, sportovců i individuálních turistů. Je předpoklad, že zvětšením jeho kapacity dojde k nárůstu návštěvnosti libereckého kraje.

„V současné době se hotel připravuje na návštěvu rakouského reprezentačního celku, který zde bude bydlet v rámci konání se světového šampionátu v lyžování v Liberci.“  prozradil Josef Vorel.

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302