Hejtman Petr Skokan přijal v sídle Libereckého kraje čínskou delegaci

[6315|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/tiskove/dscf0082_d32501d006.jpg]

09. 02. 2005
[id:2554|autor:Beránková Alena Ing.|email:alena.berankova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 383|mobil:|aktualizace:]

Dne 9. 2. 2005 navštívila sídlo Libereckého kraje pětičlenná delegace z Číny. Tato delegace z města Tonghua, Provincie Jilin, regionu čítajícího 32 miliónů obyvatel, přijela do České republiky konkrétně do Libereckého kraje navázat spolupráci v oblasti kultury, školství a zároveň v oblasti obchodu. V provincii převažuje strojírenský průmysl – výroba automobilů a motocyklů, ale úspěšná je též i ve výrobě léčiv a vín. „V našem kraji sídlí univerzita, mnoho firem a podniků s dlouhou tradicí, ale i nově vzniklých, které budou mít jistě veliký zájem, tak jako my, o spolupráci s čínskými partnery. Navíc je náš region ve světě vyhlášen v oblasti sklářství, kde máme co nabídnout, ať již se jedná o umělecké či užitkové výrobky, lustry nebo o bižuterii,“ řekl Petr Skokan. Hejtman Libereckého kraje opět přivítá čínskou delegaci koncem května k podpisu dohody o spolupráci. „Kontakty se vytratí, pokud to není podpořeno hospodářskou spoluprací. V Číně se nachází veliký trh, a proto bychom měli prozkoumat možnosti spolupráce a zlepšit ekonomickou situaci obou stran,“ dodal Skokan.

Beránková Alena Ing.
alena.berankova@kraj-lbc.cz