Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Hejtman podporuje sportování v každém věku

Bc. Fulková Andrea

  • 25. 01. 2012 14:59

Sdílet článek

Trojzemí, strategické území na česko-německo-polské hranici, bude místem, kde se uskuteční mistrovství veteránů v lehké atletice.

Tato mimořádná přeshraniční sportovní událost se bude konat od 16. do 25. srpna 2012. „Smyslem tohoto sportovního počinu je zejména zviditelnění tématu, které se zabývá otázkou aktivního stárnutí. Dnešní doba převážně upřednostňuje kult mládí, se kterým jde ruku v ruce zacílení na výkonnost, vitalitu, sílu a bezmeznou přizpůsobivost. Organizátoři mistrovství Evropy v lehké atletice seniorů chtějí podpořit myšlenku, že aktivita není výsadou pouze náctiletých, ale že záleží na nás, jestli se přirozenému procesu stárnutí nečinně a pasivně oddáme, nebo budeme k životu přistupovat stále aktivně nehledě na věk,“ říká hejtman Eichler, který je celé akci nakloněn.

Přihlášení se na 18. mistrovství Evropy veteránů v lehké atletice je možné nově také elektronicky na internetových stránkách www.evacs2012.com, a to nejpozději do 31. května 2012. Atleti mají možnost se nahlásit do více než 30 různých disciplín. V přihlášce je nutné uvést kromě údajů o sportovci také nejlepší dosažené časy ve zvolené disciplíně. Přihláška jednotlivých osob musí být potvrzena národním svazem, který je zařazen v Asociaci sdružující evropské atlety – veterány (EVAA). Atleti ze zemí, kde neexistuje takový národní svaz, potřebují potvrzení od Rady EVAA. Sportovci se také zavazují dodržovat dopingová nařízení.

„Organizace tohoto mistrovství není jednoduchou záležitostí, je potřeba doslova každé ruky. Dobrovolníci jsou tedy vítáni – ať už půjde o dítě, mladistvého, dospělého až do důchodového věku, ať už vlastníte řidičský průkaz, jste zruční nebo spíše jazykově nadaní. Vy všichni můžete pomoci zajistit, aby se mistrovství Evropy stalo jedním z nejvýraznějších sportovních událostí v kraji v roce 2012,“ doplňuje hejtman Eichler. Podle propočtů organizátora bude potřeba denně až cca 200 dobrovolníků.

Na internetových stránkách mistrovství www.evacs2012.com je k dispozici ke stažení formulář, kde můžete až do 1. května 2012 konkrétně uvést Váš zájem stát se dobrovolníkem a Vaše časové možnosti. Vedle zprávy o potvrzení, že přihláška dorazila, obdrží každý dobrovolník včas před soutěžemi sdělení, ve kterém budou uvedeny dny a popis činnosti během mistrovství Evropy. Jako malé poděkování dostanou všichni dobrovolníci za neplacenou činnost kromě denní stravy v místě konání mistrovství atraktivní tričko mistrovství Evropy v lehké atletice seniorů (EVACS 2012).

„Hrádek nad Nisou, Žitava a Bogatynia budou v srpnu tohoto roku centrem sportovního a kulturního života a troufám si tvrdit, že se tak dostanou ještě více do povědomí mnoha lidí z celé Evropy, a to právě díky pořádanému mistrovství,“ říká Stanislav Eichler, hejtman Libereckého kraje.

Zdroj: www.evacs.2012.com

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky