Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hejtman předal policistům automobil Ford Ranger Double

Hejtman předal policistům automobil Ford Ranger Double

[25556|87815192212a494b1aa4cc852fer12a2|5|public/policejni_vuz_3938f90058.jpg]

28. 04. 2008
[id:6398|autor:Mgr. Jiří Langer|email:|telefon: |mobil:|aktualizace:]

Automobil Ford Ranger Double a další techniku v hodnotě téměř dvou miliónů korun slavnostně dnes předal hejtman Petr Skokan  řediteli Policie ČR, Správy Severočeského kraje, plk. Jiřímu Vorálkovi před sídlem kraje. Akce se zúčastnili rovněž radní jaroslav Krutský a Vít Příkaský.

„Jedním ze stěžejních úkolů Bezpečnostní rady Libereckého kraje, jako zvláštního orgánu kraje v oblasti zabezpečení krizového řízení, je již po několik let snaha o rozvoj základních složek Integrovaného záchranného systému v kraji. Jedná se především o zajištění vybavení Hasičského záchranného sboru, Policie ČR a Zdravotnické záchranné služby technikou a materiálem, který nad rámec jejich základní vybavenosti zlepšuje operační schopnosti jednotlivých složek a především jejich připravenost na řešení krizových situací. V současné době byly v rámci této iniciativy kraje dodány poslední části vybavení určeného pro Policii ČR,“ uvedl Petr Skokan.

Podle hejtmana se předává zbývající část techniky,  která se nestihla vyrobit v roce 2007. Vloni totiž kraj na základě rozhodnutí Branně bezpečnostní rady LK po schválení v RK a ZK původně vyčlenil na podporu vybavení a zajištění PČR v oblasti krizového řízení částku pro rok 2007 cca 2,3 mil. Kč. Celková skutečná hodnota středečního daru je 1 972 309,70 Kč.  Vedle automobilu Automobil FORD Ranger Double Cab 2,5 TDC/ 150kW  získá policie  soupravu pro monitorování a měření plynů TETRA a ruční radiometr RP-2000A..

Již v minulém roce od Libereckého kraje  Policie ČR převzala mimo jiné radiostanici Matra, osvětlovací balon, pět nootebooků, počítačové vybavení  a příslušenství a elektrocentrálu.  

„Přispěli jsme také na vybavení dalších složek IZS, například HZS, Zdravotnické záchranné službě a s tím počítáme i do budoucnosti,“ upozornil hejtman.  

Mgr. Jiří Langer
Telefon: