Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman: Přijďte se podívat na Krajské dny do Hrádku a na Grabštejn

Hejtman: Přijďte se podívat na Krajské dny do Hrádku a na Grabštejn

[32866|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/krajdny_8b58e01361.jpg]

24. 06. 2009
[id:8322|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Krajské dny Libereckého kraje se uskuteční v  Hrádku nad Nisou a na Grabštejně v pátek 26. a v sobotu 27. června. V pátek začínáme ve 14 hodin na Horním náměstí v Hrádku a skončíme ve 22 hodin. V sobotu se přesuneme do rekreačního areálu Kristýna a na hrad Grabštejn. Program na Kristýně začíná v 10 hodin a končí ve 22 hodin ohňostrojem. Na Grabštejně je zahájení rovněž v 10 hodin, ale končí se už v 19 hodin, aby lidé, kteří budou mít zájem, měli čas se přesunout do Hrádku na vyvrcholení Krajských dní.

 

Pane, hejtmane, co návštěvníci uvidí v pátek 26. června odpoledne a večer na hrádeckém náměstí?

  

Představí se například místní základní školy, žákovský BB band z České Lípy, kapely Seven, country kapela Sešlost z Liberce, Ondřej Ruml, a další. Nebudou chybět ukázky biketrialu nebo vystoupení siláka René Golema Rychtra. Ale hlavně pro děti jako dárek k začínajícím prázdninám jsme připravili řadu soutěží a her pro malé i velké i nejmenší.

 

Co se bude dít v sobotu 27. června na Grabštejně?

Grabštejn se v sobotu po celý den přemění v opravdový středověký hrad, kde se představí šermíři, kejklíři, tanečníci, lancknechti a přijde i kat. A na malém hradním nádvoří se setkají studenti z Trojzemí – Česka, Polska a Německa.

 

Zmíněný ohňostroj bude vyvrcholením Krajských dní na Kristýně. Co mu však bude předcházet?

Představí se třeba Dům dětí Drak svými mažoretkami a tanečnicemi, vystoupí silák René Golem Rychtr, rocková zpěvačka Monika Agrebi, regionální kapely Koneckonců, Rawell, Las Vegas a mnohé další.

 

Mohou se diváci těšit na nějakou novinku?

Novinkou bude například dobročinná akce, kdy každý člen Rady LK namaluje vlastní tričko s motivem typickým pro jeho resort. Ty pak budou vydraženy ve prospěch Dětského diagnostického ústavu v Liberci.

Přijďte se určitě na dvoudenní Krajské dny Libereckého kraje podívat.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302