Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman přislíbil účast na příštích Eurohrách

Hejtman přislíbil účast na příštích Eurohrách

[33996|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/euro_69fff93c61.jpg]

31. 08. 2009
[id:8635|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler spolu se starostou města Zdeňkem Krenickým, 1. náměstkyní ministryně školství Evou Bartoňovou, místopředsedou Českého olympijského výboru Josefem Dovalilem a dalšími hosty slavnostně zahájil v pátek na náměstí Republiky v Doksech 6. ročník soutěže Eurohry Doksy  2009, nad kterými převzal záštitu spolu s předsedou Českého olympijského výboru Milanem Jiráskem a předsedou Senátu Přemyslem Sobotkou. V krátkém rozhovoru s moderátorkou Michaelou Němcovou mimo jiné přislíbil, že se příštího ročníku pokusí zúčastnit nejen jako host, ale jako člen soutěžícího týmu.

„Jsem rád, že se v Máchově kraji, jednom z nejkrásnějších území Libereckého kraje stalo pořádání sportovních her tradicí. Když jsem viděl to nadšení a krásnou atmosféru, tak mám chuť se 7. ročníku Euroher zúčastnit jako aktivní sportovec,“ řekl hejtman, který zároveň přiznal, že horolezeckou stěnu by vynechal, ale třeba na kolo, tenis nebo fotbálek by si troufl.

Rekordní počet 88 zúčastněných týmů z celé České republiky po tři dny měřilo své síly v tradičních i netradičních sportovních disciplínách,

„V týmu musí být jedna žena a jeden člen starší 45 let nebo mladší 15 let. Každý člen družstva musí absolvovat nejméně čtyři disciplíny  - beach volejbal, biatlon, bungee running, cyklistika, horolezecká stěna, jungle creek, kolečkové brusle, kopaná, kuželky, lukostřelba, nohejbal, orientační běh, plavání, stolní tenis, tenis, veslování,“ uvedl starosta města.

Páteční doprovodný program moderovali Andrea Němcová a Dušan Mendel a  vystoupila kapela George and Beetovens se zpěváky  Karlem Kahovcem aViktorem Sodomou.Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302