Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman s radou Ly Quoc Tuanem navštívili výstavu Dny vietnamské kultury v Krajské vědecké knihovně

26. 11. 2009

 

Hejtman LK Stanislav Eichler a členové Rady LK Lidie Vajnerová, Vít Příkaský, Pavel Petráček a Zdeněk Bursa přijali 25. listopadu v sídle kraje radu vyslance - zástupce velvyslance Vietnamské socialistické republiky v ČR Ly Quoc Tuana a obchodního atašé Nguyen Anh Dzunga.

„Pana radu a jeho spolupracovníka jsme seznámili s aktivitami Libereckého kraje směrované na spolupráci s Vietnamem, kterou jsme jako první z krajů zahájili letos v dubnu s provincií Ha Tinh. Přestože hlavní důraz klademe zejména na spolupráci v oblasti rozvoje podnikání a obchodu, nabídli jsme hostům i partnerství na poli cestovního ruchu, kultury či školství,“ uvedl hejtman.

Zástupce velvyslance připomněl obrovské možnosti vzájemné pomoci s odkazem na znalost českého prostředí Vietnamci, kteří zde studovali či pracovali v minulosti, i na značnou znalost českého jazyka mezi občany jejich země.

„Nabízíme také pomoc našeho velvyslanectví při přípravě cest podnikatelů do Vietnamu,“ zdůraznil rada.

Hejtman v závěru upozornil na záměr českých krajů navázat partnerství postupně se všemi 64 vietnamskými provinciemi.

„Liberecký kraj hodlá spolupracovat ještě se dvěma dalšími,“ prozradil.

Po hodinovém jednání navštívili hosté společně s hejtmanem právě probíhající výstavu v liberecké Krajské vědecké knihovně Dny vietnamské kultury, kterou do 27. listopadu pořádá Liberecký kraj.

„Jsem nesmírně potěšen, že jsem mohl Liberecký kraj i zajímavou výstavu přibližující život v naší vlasti navštívit. Věřím, že to je první významný krok k vzájemnému poznání,“ řekl na závěr pobytu v Liberci Ly Quoc Tuan.