Hejtman se projel na zkušebním okruhu ve Velimi novými vlaky

27. 10. 2009

Hejtman LK Stanislav Eichler se spolu s dalšími hejtmany zúčastnil v úvodu týdne presentace kolejových vozidel pro regionální dopravu představitelům krajů ve Zkušebním Centru Velim.
Pro účastníky byla zajištěna presentace kolejových vozidel jejich dodavateli, představení železničních souprav pro regionální dopravu na zkušebním okruhu, možnost prohlídky souprav na stanovišti a propagační materiály jednotlivých výrobců.
„Jednalo se  o společnosti Škoda Transportation, Stadler, Siemens a PESA. Byla presentována vozidla pro elektrizované tratě  i vozidla poháněná dieselovými motory,“ uvedl hejtman..
Všechny společnosti se nejprve představily v sídle Výzkumného ústavu železničního a po té na zkušebním okruhu ukázaly jedno z nabízených vozidel. Po celou dobu presentace platil přísný zákaz fotografování.
„Pro mne byla presentace kolejových vozidel velmi přínosnou informací v souvislosti se záměrem nákupu nových lokomotiva a vagónů pro Liberecký kraj,“ řekl Stanislav Eichler.