Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hejtman se vrátil z USA

05. 08. 2002
[id:259|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]
Z třítýdenní služební cesty ze Spojených států amerických se vrátil hejtman Libereckého kraje Pavel Pavlík. Ten se spolu s dalšími čtyřmi hejtmany z různých regionů České republiky zúčastnil projektu „Regionální vláda – Budování demokracie a otevřených trhů“. Organizátorem akce bylo Ministerstvo zahraničních věcí Spojených států amerických a celý projekt financovalo. Hejtman navštívil i Bílý Dům, kde ho přijal ředitel Homeland Security Tom Ridge, který je členem americké vlády a přímý spolupracovník George Bushe.
„Za celou dobu pobytu v USA jsme absolvovali několik zajímavých setkání, která se týkala například problematiky vztahů mezi federální, státní a místní vládou. Rovněž jsem nasbíral užitečné poznatky z oblasti školství, dopravy i sociálních služeb. Tyto poznatky bych nyní rád předal svým kolegům,“ řekl Pavlík.
Skupina hejtmanů navštívila i národní park Olympic, který leží na hranicích USA a Kanady. Na americké barbecue je pozvala matka velvyslance USA v České republice paní Katie Stapleton, která žije v Denveru.