Hejtman se zúčastní slavnostního nástupu vojenské jednotky z Afghánistánu

02. 02. 2009
[id:7440|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hejtman LK Stanislav Eichler se společně s dalšími představiteli města, kraje, státu a armády zúčastní slavnostního nástupu vojenské jednotky, který se uskuteční ve čtvrtek 5. února od 9.30 hodin. Mise jednotky skončila 20. ledna v afghánské provincii Uruzgan.

Kontingent tvořilo 63 příslušníků mechanizované roty AČR z 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany.včetně žen,  kterému velel podplukovník Miroslav Brázda.

Liberečtí příslušníci působili na holandské základně Camp Hadrian, společně s 200 příslušníky holandské armády. Holandská základna FOB Hadrian, Deh Rawod, provincie Uruzgan je dislokována cca 400 km jihozápadně od Kábulu a asi 200 km severně od Kandaháru. Základna je umístněna poblíž města Deh Rawod.
Převzetí operačního úkolu se uskutečnilo 1. července 2008 vyslala ČR do afghánské provincie Uruzgan v rámci Regionálního velitelství-jih (Regional Command-South, RC-S mise ISAF) 63 příslušníků mechanizované roty AČR z 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany.