Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hejtman se zúčastnil Sympózia Saské státní vlády, tématem byla Evropská unie po rozšíření

31. 03. 2004
[id:1774|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Saská státní kancelář uspořádala v Drážďanech sympózium k problematice Evropská unie po rozšíření. Tohoto setkání se včera účastnil i hejtman Pavel Pavlík. „Sympózium zahájil ministerský předseda Svobodného státu Sasko Georg Milbradt, který konstatoval,  že při rozšiřování EU je zapotřebí se vyvarovat chyb, které nastaly při sjednocení Německa. Podle ministerského předsedy by se  také neměly požadovat změny pouze po zemích, které v květnu do Unie vstoupí, ale i po zemích současné patnáctky“, řekl hejtman Pavel Pavlík.

I Liberecký kraj dělá jisté kroky směrem k EU. Již koncem minulého roku otevřel v Bruselu své zastoupení, a to konkrétně v prostorách Scotland House, kde se také uskuteční v dubnu prezentace Libereckého kraje. Hlavní myšlenkou této akce je informovat zástupce institucí v Bruselu o Libereckém kraji, jeho programových dokumentech či projektech, které se budou ucházet o finanční prostředky ze strukturálních fondů.  

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320