Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman si prohlédl podnik největšího zaměstnavatele na Liberecku

15. 05. 2012

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler (ČSSD) si dnes v doprovodu prezidenta firmy Karla Balatky prohlédl podnik DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o., který je největším zaměstnavatelem na Liberecku.  

„Na návštěvu podniku mě pozval prezident firmy Karel Balatka, se kterým jsme v loňském roce vyjednávali pomoc při řešení dopravní obslužnosti z méně frekventovaných míst našeho kraje. Denso pomáhá zajišťovat dopravu z Frýdlantska a Tanvaldska tím, že se finančně podílí na zajištění autobusových linek z těchto lokalit. Tyto spoje ale neslouží pouze zaměstnancům Densa, ale také široké veřejnosti. Návštěvu jsem chtěl pojmout ve dvou rovinách, a to dozvědět se o firmě Denso více, ale hlavně vyslechnout si problémy, které vedení firmy trápí a nabídnout pomocnou ruku, a také se domluvit na případné další spolupráci,“ řekl hejtman.

V současné době spolupracuje Denso s Libereckým krajem kromě oblasti dopravy také v oblasti sociálních služeb, a to podporou činnosti Domova pro seniory ve Vratislavicích nad Nisou. Podle slov prezidenta Balatky by v letošním roce chtěla firma navázat spolupráci také s Hospicovou péčí Sv. Zdislavy a formou různých akcí podporovat také oblast kultury, životního prostředí či školství.

„Nabídl jsem proto panu Balatkovi účast na veletrhu vzdělávání EDUCA, který každoročně připravuje Liberecký kraj. Vidím v tom dobrou příležitost, jak lidem více přiblížit tuto firmu a její kulturu. Možná zde bude moci nabídnout i nová pracovní místa,“ dodal hejtman.

Hejtman si prohlédl nejen výrobu vzduchotechniky a klimatizací do aut, ale také výcvikové středisko, kterým prochází každý nový zaměstnanec firmy. Učí se manuální zručnosti s jednotlivými součástkami a také rychlosti a ovládání motoriky na určitou manuální práci. Denso preferuje výrobu na části – každý zaměstnanec má tak na konkrétním výrobku zadán svůj úkon, po jehož splnění přejíždí výrobek po lince dále k dalšímu zaměstnanci.

"Překvapilo mě, že podnik kromě klasických pracovních míst zřizuje také obvodního lékaře a rehabilitační centrum, které neslouží pouze zaměstnancům, ale i obyvatelům z okolí,“ řekl hejtman.

DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. zaměstnává 1500 kmenových a 300 agenturních zaměstnanců a zabývá se výrobou klimatizací a vzduchotechnik do aut. Sídlo firmy existuje v Japonsku již od roku 1949. Liberecký závod rozjel výrobu v roce 2003 a je centrálním závodem pro severní Evropu. Dodává klimatizace a vzduchotechniky všem výrobcům aut, největším jeho odběratelem jsou němečtí výrobci aut, kteří tvoří 76 % jeho výroby. Firma leží v průmyslové zóně Liberce a je známá typickou firemní kulturou v japonském stylu monozukuri (vyrábět a dodávat zboží, ale zároveň utvářet a pozitivně motivovat své zaměstnance). 

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624