Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman stihl v Turnově sedmý oštěpařský pokus Barbory Špotákové

Hejtman stihl v Turnově sedmý oštěpařský pokus Barbory Špotákové

[32214|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/aich_a_spot1_a5872e8938.jpg]

27. 05. 2009
[id:8139|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Bezprostředně po skončení jednání zastupitelstva LK vyrazil včera hejtman LK Stanislav Eichler do Turnova, aby mohl předat ceny vítězům 11. ročníku memoriálu Ludvíka Daňka. Stihl ještě sedmý pokus olympijské vítězky Barbory Špotákové v hodu oštěpem, když tento přidala navíc pro diváky, kterých přišlo na turnovský atletický stadionek na tři tisíce.

„Přidala jsem jeden hod pro skvělé diváky, protože ten poslední soutěžní se mi moc nelíbil,“ usmívala se oštěpařka nad výkonem 66, 05 metru, který byl sice tentokrát v Turnově nejdelší, ale do výsledků závodu se započítával výkon 65,96 m. I ten však stačil na vítězství, a ještě k tomu nyní figuruje na druhém místě letošních světových tabulek.

„Zároveň jsem splnila olympijský limit,“ doplnila závodnice, která poprvé nastoupila s novým nářadím a poprvé s titulem inženýrka, který získala předchozí den při státních zkouškách. Podle neoficiálních informací měla z diplomky za 1, z dalších dvou předmětů rovněž výborné a jen jednu dvojku.

„No, zrovna jsem neperlila,“ dodala skromně.

Hejtman se postupně setkal také s desetibojařem Romanem Šebrlem, který nastoupil do diskařského kruhu a skončil sedmý za vítězem memoriálu Kánterem z Estonska,   Barborou Procházkovou ze Slovanu Liberec, která vyhrála stovku časem 12, 44 s.

Byly zde však i české atletické legendy Dana Zátopková, která se stále usmívala, a bývalý světový rekordman a manažer memoriálu Imrich Bugár, který dokázal přivést do Turnova skutečné atletické hvězdy nebo Michal Georgiev, šéftrenér Dukly Liberec, který prý brzy oslaví padesátku.

Nechyběl ani sportovní redaktor Štěpán Škorpil, který nemá v komentování lehké atletiky v Česku konkurenci.

„Určitě tento atletický závod, který je největší v našem regionu,  podpoříme i v příštím roce. Je to velká tradice, krásný závod, který si zasluhuje naší pozornost,“ řekl hejtman, který předal diplomy a ocenění vítězům  závodů ve skoku o tyči Rybové, oštěpaři Veselému  (oba z Dukly) a osmistovkaři Mendlíkovi z Kroměříže.  
Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302