Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman v jeden den navštívil Cvikov, Sloup, Mimoň a libereckou průmyslovou zónu

Hejtman v jeden den navštívil Cvikov, Sloup, Mimoň a libereckou průmyslovou zónu

[31218|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/cvikov4_2ab659abe9.jpg]

06. 04. 2009
[id:7805|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Perný den měl ve čtvrtek 2. 4.  hejtman LK  Stanislav Eichler. Postupně  navštívil Cvikov,  Sloup v Čechách, Mimoň a poklepal na základní kámen OD BAUHAUS v liberecké průmyslové zóně Sever.

Cvikov

Na cvikovské radnici ho uvítali starosta Ivo Čeřovský a místostarosta Jaroslav Švehla, kteří jej seznámili s městem a problémy, které nyní zastupitelstvo  řeší.

Hejtman si  pak v jejich doprovodu postupně prohlédl sportovní areál FK Cvikov, kde byla zrekonstruována budova poskytující zázemí pro sportovce

Vznikly nové kabiny, ubytování a zázemí pro jednotlivé sportovní oddíly. Na akci finančně přispěl i Liberecký kraj,“ uvedl starosta Ivo Čeřovský a s tím, že i místní ZŠ ve Cvikově prošla v posledních letech velkou budovy školy a  tělocvičny a navíc bylo postaveno nové venkovní hřiště.

„Nyní hledáme peníze na  opravu  sokolovny, která je už ve velmi špatném stavu,“ doplnil.

Oba vedoucí představitelé města seznámili hejtmana i s problematickým bývalým hotelem Sever. „Objekt získalo město od soukromého majitele, žel hotel je uzavřený, protože je ve velmi špatném stavu. Máme však projekt na to, aby z budovy vzniklo centrum pro spolky a další místní zájmové a společenské organizace. Rádi bychom získali finanční prostředky z fondů Evropské unie,“ informoval Jaroslav Švehla.

Poté se hejtman vydal na návštěvu Dětské léčebny a Ústavu pro léčbu plicních chorob v Martinově údolí ve Cvikově, kterou zřizuje Liberecký kraj. Doprovázeli jej ředitel Rudolf Focke a  ředitel krajské pobočky VZP Jiří Benedikt. Společně pak vysadili v areálu  léčebny  nový strom – platan.
Sloup v Čechách

Ve Sloupu v Čechách si hejtman prohlédl  v doprovodu starosty Jaromíra Studničky rekreační areál s koupalištěm, dále místní malotřídní školu a bývalou restauraci Národní dům, kde by obec chtěla vybudovat nové prostory.

„Mělo by zde vzniknout  sídlo obecního úřadu a zázemí pro společenské dění v obci. Máme  již projekt a  i my chceme získat podporu z fondů EU,“ uvedl starosta, který na závěr návštěvy pozval Stanislava Eichera do areálu lesního divadla, kde v turistické sezóně pořádají divadelní představení a koncerty.

Mimoň

Na závěr cesty po Českolipsku se hejtman krátce zastavil na radnici v Mimoni, kde jednal se starostou Františkem Kaiserem a místostarostou Stanislavem Balounem především o problémech města Zde působí největší problémy doprava ve městě, která by potřebovala zklidnit.

„Dále se tu snažíme  připravit protipovodňová opatření a zlepšit podmínky pro podnikání a ve školství,“ řekl starosta.

Společně si pak všichni prohlédli Gymnázium v Mimoni, které jim představila ředitelka Emílie Ráčková.

Průmyslová zóna Liberec - Sever

Na závěr dne se hejtman zastavil v průmyslové zóně Liberec-Sever, aby se  zúčastnil slavnostního zahájení stavby centra pro dílnu, dům a zahradu BAUHAUS a poklepal na základní kámen.

„Dozvěděl jsem se, že jde v pořadí o šestý obchod této společnosti v České republice a první na sevru Čech. Příjemné je, že zde má vzniknou až  150 pracovních míst.  Vítám každé rozšíření služeb pro občany Libereckého kraje a s tím související  vítanou podporu zaměstnanosti v regionu v době, kdy jiné firmy jsou nuceny zavírat nebo omezovat své provozy,“ poznamenal hejtman.

cvikov3Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302