Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Hejtman v polském Szczyrku převezme pořadatelství EYOWF

Mgr. Langer Jiří

  • 12. 02. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7516|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Delegace představitelů Libereckého kraje a organizačního výboru 10. EYOWF 2011  se ve dnech 15. – 21. února zúčastní 9. EYOWF 2009 v Szczyrku a dalších střediscích polských Beskyd. K delegaci se 19. února připojí hejtman LK Stanislav Eichler a náměstek hejtmana pro školství a sport Radek Cikl. Cílem pobytu je především sbírat zkušenosti a reprezentovat liberecký region.

„Čekají nás zde jednání s našimi kolegy z organizačního výboru i se zástupci evropských sportovních institucí, jednotlivých výprav a regionu. Povezeme s sebou speciální bulletiny i další publikace a tiskové materiály, abychom mohli všestranně prezentovat Liberecký kraj jako příštího pořadatele festivalu,“ uvedla výkonná ředitelka organizačního výboru Kateřina Nyčová.

Výpravu čekají ve Szczyrku i dvě důležité diplomatické povinnosti. Nejprve 17. února uspořádá pro účastníky a hosty festivalu společenský Český večer a při závěrečném ceremoniálu večer 20. února převezme hejtman kraje Stanislav Eichler symbolicky pořadatelskou vlajku EYOWF.

Hlavním střediskem Festivalu 2009 se stane město Szczyrk. V hotelu Orle Gniazdo vznikne „řídicí centrum“, v němž bude ubytována část národních delegací a novináři. Fungovat zde bude tiskové středisko, uskuteční se zde rovněž porady trenérů, šéfů misí či tiskové konference atd. Ve Szczyrku se navíc odehraje zahajovací ceremoniál, situovaný pod nově vybudované skokanské můstky Skalite.

Wisla přivítá účastníky běžeckých lyžařských disciplín a biatlonu. Na náměstí ve městě, které je rodištěm skokana Adama Malysze, bude celý festival ukončen a právě tady přebere symbolickou štafetu Liberec.

Tychy je naopak nejvzdálenějším místem od Sczcryku. V nově vybudované zimní hale budou na programu zápasy hokejového turnaje. Soutěže v curlingu se pro změnu uskuteční ve městě Bialsko-Biala. K zajímavostem patří, že tento turnaj se bude konat ve školní tělocvičně, kde pořadatelé vytvoří led zásluhou mobilní techniky a speciálních technologií. Posledním pořadatelským městem je Cieszyn - polská část souměstí s Českým Těšínem. Nová a krásná hala nabídne dokonalé podmínky krasobruslařům.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky