Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hejtman vyzve čtyři kraje k jednání o I/35

04. 03. 2004
[id:1688|autor:Machatý Bořek|email:borek.machaty@kraj-lbc.info|telefon:485 226 304|mobil:|aktualizace:]

Rychlostní komunikace I/35 byla hlavním tématem středečního setkání hejtmana Libereckého kraje Pavla Pavlíka s náměstkem ministra dopravy Jiřím Kubínkem. Jednání, které inicioval hejtman Pavlík, navázalo na schůzku k problematice I/35, která proběhla na začátku února v Pardubickém kraji. Komunikace I/35 by měla být přitom kvalitní spojnicí mezi slovenskými a německými hranicemi vedoucí severovýchodní částí České republiky. Oba představitelé po skončení středeční schůzky konstatovali nutnost ujednotit postup jednotlivých krajů v případě I/35.

„Mým zájmem je v současné době vyvolat společné jednání hejtmanů všech dotčených krajů o problematice I/35, jehož výsledkem by mělo být zpracování technicko-ekonomické studie proveditelnosti I/35 po celé její délce,“ uvedl hejtman.

V případě zpracování této studie by pak podle slov hejtmana měl každý občan kraje možnost názorně si celou trasu prohlédnout.

„Součástí studie by měly být kromě klasických výkresů i modely počítačové animace, které by vytvořily dostatečnou iluzi o budoucím vedení rychlostní komunikace okolní krajinou,“ dodal hejtman. Hotová studie bude k dispozici všem občanům kraje v informačním středisku, které by mělo pro tyto účely vzniknout v sídle Libereckého kraje.

Machatý Bořek
borek.machaty@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 304