Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtmani jednali s dolnoslezským vojvodou o česko – polské spolupráci

22. 02. 2012

 

Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek, Libereckého Stanislav Eichler a Královéhradeckého Lubomír Franc se sešli včera v Pardubicích u příležitosti podpisu Dohody o dlouhodobé spolupráci Čechů a Poláků během katastrof či živelních pohrom a jiných mimořádných událostech mezi Královéhradeckým krajem a Dolnoslezským vojvodstvím.

Dohodu podepsali vedle královéhradeckého hejtmana a dolnoslezského vojvody Marka Aleksandra Skorupy  také ředitelé hasičů z obou stran hranice František Mencl a Andrzej Szcześniak.

Dohoda se týká na české straně pouze Královéhradeckého kraje, přestože polské vojvodství sousedí také s dalšími kraji. Tato dohoda je zatím první. O obdobné smlouvě zatím jednáme,“ uvedl hejtman LK

Poté všichni hosté využili hokejový zápas Pardubice - Třinec (1:4) ke krátké pracovní schůzce. Hovořili například o evropských fondech, o prioritách a využití finančních prostředků v rámci jednotlivých výzev operačního programu Regionální rady soudržnosti Severovýchod a o česko – polské spolupráci.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588