Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Nenechte si ujít velkolepý festival Léto na vyhlídce, který se koná na střeše krajského úřadu od 19. do 21. června.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Hejtmanův dar věnovali zachránci dětskému oddělení liberecké nemocnice

Mgr. Langer Jiří

  • 10. 04. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7864|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler, radní Pavel Novák a Pavel Petráček dnes předali v sídle LK finanční dar ve výši 10 000 Kč z prostředků Libereckého kraje Martinu Turtakovi a jeho synovi Martinovi ve výši 5 000 Kč.  Navíc oba zachránci života zdravotně postižené Lenky Zimmermannové, kterou 8. března vyprostili z hořícího automobilu, obdrželi hodinky.

„Je to úžasné, jak Martin Turtak a jeho syn pohotově zareagovali, překonali strach a z automobilu hrozícímu výbuchem ženu vynesli. Jejich čin navíc ostře kontrastuje s lhostejností okolí,“ řekl mimo jiné hejtman.

Lenka Zimmermannová prozradila, že si toho mnoho nepamatuje, když se jí zasekl stěrač, začalo hořet a veškerá elektrika v upraveném autě pro vozíčkářku přestala fungovat.

„Chvíli jsem troubila, ale pak už jsem to vzdala. Nenašel se nikdo, mimo Turtakových, kdo mi pomohl. To mě na sousedech trochu mrzí,“ řekla Zimmermannová. 

 Mladý  Turtak, který chodí do 7. třídy na ZŠ Broumovská v Liberci, potvrdil že si ohně všiml jako první a otce upozornil.

„Zastavil jsem okamžitě uprostřed silnice a rozeběhl se k autu. Naštěstí byly otevřené dveře a tak jsem paní Lenku odnesl do bezpečí. Pak jsem ještě volal na č. 150, ukázalo se, že nikdo z přihlížejících nevytočil číslo záchranky ani hasičů. Ale hlavně, že to dobře dopadlo,“ uvedl Turtak starší a obratem svou odměnu 10 tisíc korun věnoval dětskému oddělení liberecké nemocnice.

„Tam také zachraňují životy,“ dodal skromně.

 Sklidil vřelý a zasloužený potlesk všech přítomných.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky