Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Hlavní pokladna v 10. patře je od čtvrtka 4. 7. do pondělí 15. 7. včetně UZAVŘENA.  Správní poplatky v hotovosti bude výjimečně možné složit v kanceláři č. 1017 nebo 1018. Platby je možné posílat i elektronicky na bankovní účet Libereckého kraje. Pokladna bude pro klienty znovu k dispozici od úterý 16. 7. 2024. Od července se také změní přestávka v rámci pokladních hodin (nově 11:00–12:00), otevírací doba od 1. 7.: pondělí:   8:00–11:00 | 12:00–17:00 úterý: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 středa: 8:00–11:00 | 12:00–17:00 čtvrtek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 pátek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Horská služba bude mít nové záchranářské vybavení. Díky dotaci Libereckého kraje

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

• 19. 06. 2024 09:56
  • Zdravotnictví

V návaznosti na projekt Horská služba regionu Libereckého kraje 2024 krajští radní odsouhlasili dotaci ve výši dvě stě tisíc korun Horské službě České republiky. Celá částka bude použita na nákup nového záchranářského vybavení.

„Příspěvek je určený na provoz Horské služby v Libereckém kraji, v oblasti Jizerských hor a Krkonoš. Organizace o ně nemusí žádat z krizového fondu, ale s finančními prostředky se každý rok počítá přímo v rozpočtu kraje. Horská služba zabezpečuje část činností v nedostupných terénech místo zdravotnické záchranné služby a tohle je podpora na konkrétní vybavení, které k tomu potřebuje,“ uvedl Vladimír Richter, radní pro resort zdravotnictví.

Horká služba za dotaci pořídí zdravotnický materiál, jako jsou například hypotermické deky, pulzní oxymetr na měření kyslíku v krvi anebo svozní prostředky na přepravu zraněných. Peníze obdrží Horská služba na základě smlouvy, kterou má uzavřenou s Libereckým krajem.

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky