Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ing. Milan Vašák včera rezignoval na funkci člena Rady Libereckého kraje

24. 10. 2001
[id:79|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]

Včera odpoledne na mimořádné radě kraje a posléze na zasedání zastupitelstva kraje oznámil Ing. Milan Vašák svou rezignaci na funkci člena Rady Libereckého kraje a vzdal se i svého mandátu člena Zastupitelstva Libereckého kraje.

Důvodem pro jeho rezignaci byl politický tlak na jeho odstoupení v souvislosti s dostatečně neodůvodněným návrhem na odvolání dvou ředitelů Správ a údržeb silnic, a to v okresu Jablonec nad Nisou a Semily.

Jméno kandidáta, kterého bude jako nového člena Rady Libereckého kraje schvalovat mimořádné zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje v úterý 30. října, je otázkou politických jednání uvnitř Unie Svobody.

"Odstoupení je důsledkem tlaku ODS a opozice, který logicky musel přijít po sérii neúspěšných jednání s Ing. Vašákem i v radě kraje, kde jsme nedostali uspokojivé vysvětlení důvodů, které Ing. Vašáka vedly k návrhu na odvolání obou ředitelů. Věřím, že nový člen rady kraje bude úspěšně dovolen na mimořádném zastupitelstvu kraje, které jsme svolal na příští úterý," řekl hejtman RNDr. Pavel Pavlík.

"Rozhodnutí Ing. Milana Vašáka bylo výsledkem politického tlaku, který na něho byl vyvinut od našich politických partnerů. Jednalo se o jeho svobodné rozhodnutí, že tak učinil. Je to potřeba ocenit a vnímat jako nový politický styl, který není na naší politické scéně zvykem. Osobně si vážím jeho odborných znalostí v oblasti dopravy a tento krok neznamená, že bychom jeho odbornosti nechtěli využít a jistě najdeme nějakou vhodnou formu, jak tak učinit," řekl statutární zástupce hejtmana Ing. Luděk Suchomel.


Barbara Stará-Pradeová

tisková mluvčí