Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Investice ve školství: budovy škol se dočkají nových kabátů

16. 03. 2016

Liberecký kraj pro rok 2016 připravuje více než 30 investičních akcí ve školách a školských zařízeních. Do škol tak poputuje více než 130 milionů korun. Díky nim se zlepší podmínky pro vzdělávání a mnohé školy „prokouknou“.

Resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti Libereckého kraje připravuje několik desítek investičních akcí, které pomohou řešit dlouholetý vnitřní dluh na majetku kraje. Nejde jen o běžné opravy a výměnu dožilých zařízení, ale v mnoha případech se školy dočkají zlepšení svého vnějšího či vnitřního vzhledu.

Nových fasád se tak dočká Střední průmyslová škola Česká Lípa, Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec, Střední odborná škola Liberec, Gymnázium Frýdlant, změnu vzhledu zaznamená díky zateplení fasády i starší objekt Vyšší odborné školy mezinárodního obchodu a Obchodní akademie Jablonec nad Nisou na Horním náměstí či díky výměně oken Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod. Dětský domov Krompach pak dokončí opravy střechy objektu, stejně tak bude opravena střecha na objektu v Podhorské ulici Střední školy řemesel a služeb Jablonec nad Nisou, kde se plánuje jedno z center odborného vzdělávání právě pro řemesla. „Připravuje se také projekt na zateplení Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Česká Lípa, o jehož financování se kraj bude ucházet z Operačního programu Životní prostředí,“ dodává Alena Losová, členka Rady Libereckého kraje pro resort školství, k dalším připravovaným akcím.

Co do výše částky je nejvýznamnější investicí druhá etapa rekonstrukce domova mládeže v Truhlářské ulici Střední školy strojní, stavební a dopravní Liberec, po jejímž dokončení domov mládeže po zateplení a kompletní vnitřní rekonstrukci bude sloužit žákům z celého kraje. Vnitřní rekonstrukce se týkají výměn rozvodů, podlah, výtahů či výukových prostor. Gymnázium a Střední odborná škola Jilemnice projde rekonstrukcí vnitřních rozvodů, která navazuje na předchozí investice v objektu Tkalcovská, aby jej škola mohla plně využít. Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově dokončí rekonstrukci jednoho ze svých ateliérů, na sousední Vyšší odborné škole sklářské a Střední škole Nový Bor bude dokončena rekonstrukce podkroví domova mládeže pro galerijní účely. Obdobně Základní škola Liberecká v Jablonci nad Nisou provede vnitřní rekonstrukci odborných učeben pro žáky.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624