Iuventus, gaude! oslaví své kulatiny s malými zpěváky z JAR a Lotyšska

15. 10. 2015

Hned dvěma společnými koncerty s malými zpěváky z Jihoafrické republiky a Lotyšska připomene od pátku 16. října do neděle 18. října jablonecký dětský sbor Iventus, gaude! své desáté narozeniny. Slavnostní koncert k jubileu sboru se uskuteční v Městském divadle v Jablonci nad Nisou v pátek od 18.00 hodin.

Na programu pátečního koncertu budou vedle skladeb duchovní hudby také spirituály a lidové písničky, posluchače čeká průřez celou tvorbou jabloneckého sboru.

V sobotu mají děti naplánovaný  výlet po Českém ráji. V neděli přibližně stovka malých zpěváků, po návštěvě zámku Frýdlant, rozezní Baziliku Navštívení Panny Marie v Hejnicích. Koncert v bazilice, nazvaný Děti dětem, začne v 15.00 hodin a bude benefiční. Výtěžek z něj poputuje do organizace DORA Raspenava, která se stará o děti s mentálním a kombinovaným postižením. Záštitu nad benefičním koncertem v Hejnicích převzala náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lenka Kadlecová. S dětmi z JAR a Lotyšska pojí jablonecký sbor dlouhodobé přátelství, proto byly pozvány na oslavy jubilea sboru Iuventus, gaude!, a blýsknou se i samy na pódiu.

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz