Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Jablonecké infocentrum se chystá na zimní sezonu

24. 11. 2017

Jablonecké kulturní a informační centrum připravuje program na zimní sezonu. Návštěvníci Jablonce nad Nisou se mohou těšit na tradiční prohlídky muzea bižuterie či na výstavu s pohádkovou zimní tématikou v Domě manželů Jany a Josefa V. Scheybalových.

„Zájem o kulturu Jablonce nad Nisou má stoupající tendenci. Podíl návštěvníků zvyšují především lidé ze zahraniční,“ hodnotí statistiku letní sezony ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra Petr Vobořil. „K vyšší návštěvnosti přispělo určitě i Mezinárodní trienále skla a bižuterie, jehož část probíhala v kostele svaté Anny přímo naproti infocentru. Velký ohlas měla také výstava Jablonecké moře, kterou uspořádalo Jablonecké kulturní a informační centrum. S tou byla spojena i novinka letní sezony –  prodej rybářských povolenek, což uvítali především cizinci,“ informuje Vobořil.

„Snažíme se turistům vždy vyjít maximálně vstříc a doporučit další aktivity, aby se v Jablonci zdrželi co nejdéle,“ dodává Hana Herkommerová, vedoucí turistického infocentra.

Již tradičním lákadlem jsou vyhlášené jablonecké módní doplňky a ozdoby ze skla či kovu. „Bižuterie je naše stálice a zájem o ni roste. Jeden z nejčastějších dotazů je otázka, kde nakoupit jablonecké korálky,“ popisuje Herkommerová. Lidé se ale často ptají i na věci, které s bižuterií nesouvisí: „Častým dotazem je snaha získat informace o aktuálním dění, tedy o tom,  co se ve městě děje zajímavého nebo jaké jsou u nás lyžařské podmínky,“ říká Herkommerová.

Informační centrum se někdy promění v „detektivní kancelář“: „Již jsme měly i dotazy typu: „Nevíte, kdo byl v Rusku jako prezident dříve, Andropov, nebo Černěnko?“ nebo „Prosím vás, kde je tady ulice svatého Čecha a Anežky Floriánové“. Pracovníci informačního centra se ale snaží v takové situaci chovat profesionálně a zároveň neztratit lidský přístup,“ dodává Hana Herkommerová.

Jablonecké kulturní a informační centrum kromě zmíněného informačního servisu v zimní sezoně poskytuje i další služby, které zpříjemní návštěvu města. „Sídlíme v nejstarším stojícím jabloneckém domě, který sám o sobě nabízí krásný zážitek z prohlídky. V podkroví domu je od prosince do března zdarma přístupná nová výstava s pohádkovou zimní tematikou. Turisté si u nás mohou nakoupit originální suvenýry, mapy nebo regionální literaturu. Samozřejmostí je u nás možnost přístupu na internet a bezbariérové WC s přebalovacím pultem. Úroveň našich služeb potvrzuje prestižní certifikát Českého systému kvality, jehož nositelem je Jablonecké kulturní a informační centrum od roku 2014,“ uzavírá Petr Vobořil.

Případné další informace poskytne za Jablonecké kulturní a informační centrum Radana Schaeferová, tel.:+420 606 270 543, schaeferova@jablonec.com

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302