Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Jablonecké muzeum se otevře seniorům

13. 03. 2019

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou zve všechny aktivní seniory v úterý 19. března na komentovanou prohlídku výstavy DVA V JEDNOM – Design českého a slovenského skla 1918-2018 s kurátorem výstavy Petrem Novým. Následovat bude tematická tvůrčí dílna, ve které si vyzkouší malbu na sklo dle vlastní fantazie.

Při přípravě výstavy DVA V JEDNOM spojilo jablonecké muzeum své síly s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze a Slovenským sklářským muzeem v Lednických Rovních. „Ke stoletému výročí Československé republiky tak vznikla unikátní výstava představující průřez českého a slovenského nápojového skla, kde nechybí jak nadčasové bestsellery, tak designové experimenty a sběratelské exkluzivity,“ přibližuje téma Petr Nový.

Mnozí návštěvníci z řad seniorů jistě poznají nápojové sklo, které oni sami měli nebo ještě mají doma. „Nyní mají možnost navštívit program, kde nejprve vyslechnou poutavý příběh českého a slovenského skla a posléze mohou v ateliéru muzea zapojit fantazii a odpočinout si při zdobení vlastní sklenice,“ vysvětluje shrnuje muzejní edukátorka Milena Zachařová.

Akce se koná v úterý 19. března od 10 hodin a je určena výhradně pro seniory. Vstupné je 30,- Kč na osobu. Vzhledem k velkému zájmu je potřeba se na program předem objednat.
Výstavu DVA V JEDNOM lze ale v jabloneckém muzeu navštívit až do 14. dubna.

Partneři akce:

Společnost Preciosa, Liberecký kraj, Město Jablonec nad Nisou, Ministerstvo kultury

Kontakt:

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou

Milena Zachařová, tel. 483 369 021, email: milena.zacharova@msb-jablonec.cz

TZ: Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307