Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Jablonecké muzeum zavede do Indie

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 10. 06. 2019 00:00

Sdílet článek

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo na sobotu 15. června celodenní doprovodný program k výstavě Cesta do Indie. Na návštěvníky čeká zdarma prohlídka výstavy včetně dvou komentovaných prohlídek, tvůrčí dílny i přednáška o tradičním indickém oděvu.

„Přednáška kurátorky asijských a afrických sbírek Národní galerie Zdeny Klimtové začíná od 10 hodin v ateliéru muzea, součástí budou i praktické ukázky oblékání sárí. Kromě přednášky jsou pro návštěvníky připraveny komentované prohlídky výstavou, a to ve 12 a v  15 hodin,“ přibližuje kurátorka výstavy Kateřina Hrušková.

Pro malé i velké cestovatele je na pokladně muzea k dispozici příběhový kvíz, díky kterému se na moment ocitnou v roli obchodníků plujících do exotické Bombaje prodat slavné jablonecké bižuterní zboží. Hloubavější návštěvníci si mohou vyzkoušet takzvaný muzejní kufřík a proměnit se v detektiva, jehož cílem je zjistit majitele kufříku a jaký je jeho vztah k jednotlivým předmětům v kufříku.

V tento den nebude chybět ani tvůrčí dílna pro šikovné návštěvníky všech generací. Mohou si vyrobit papírové bangle v podobě origami zdobených kamínky nebo navlékat náramek s magickými rudraksha perlemi, láká muzejní pedagožka Milena Zachařová.

Program k výstavě Cesta do Indie se koná v sobotu 15. června od 9 do 17 hodin. Vstup na něj, včetně výstavy, je zdarma.

Kontakt:

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou

Milena Zachařová, tel. 483 369 021, email: milena.zacharova@msb-jablonec.cz

TZ: Muzeum skla a bižuterie

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky