Jarní sezóna začíná v sobotu na libereckém Dětském dopravním hřišti

27. 03. 2012

Resort dopravy LK pořádá pro rodiče a děti  v sobotu 31. března od 14 do 17 hodin na libereckém Dětském dopravním hřišti, Lužická 147/2 , 460 01 Liberec I - Staré Město, akci nazvanou Start do letní sezóny, kterou slavnostně zahájí náměstek hejtmana LK pro dopravu Martin Sepp a radní LK pro sociální věci Pavel Petráček (oba ČSSD).

„Za rok, co hřiště vlastní kraj, se podařilo z větší části zrekonstruovat učebny, vybavit je moderními pomůckami, vybudovat zázemí a kuchyňku, aby zde mohli rodiče s dětmi pohodlně trávit volný čas. Pro děti jsme za účelem výuky pořídili nová kola a koloběžky. Dopravní hřiště nyní disponuje dostatečným zázemím pro realizaci dopravně bezpečnostních programů,“ zve na sobotní akci, kterou bude provázet herečka Miluše Bittnerová, náměstek hetmana LK Martin Sepp.

Program:

14.00 Psovodi – vyhledávání a zadržení

14.30 Biketrial show Martina Šimůnka

15.00 Taneční vystoupení HIP HOP X-DANCE

15.30 Ben Cristovao s tanečníky

16.00 Taneční vystoupení HIP HOP X-DANCE

16.30 Autogramiáda Bílí Tygři Liberec

Po celý den stanoviště s programem pro malé i velké cyklisty,

první pomoc, městská policie a další

Týden bezpečnosti v Libereckém kraji "Dopravní výchova v rodině"

Poté od 2. 4. 2012 - 6. 4. 2012 se konají každý den od 14 do 16 hodin semináře pro rodiče s dopravní tématikou: cesta autem, bezpečné chování chodce, bezpečné chování na in-line bruslích, vidět a být viděn, co cyklista a další.

Semináře pro rodiče:

Na začátku každého semináře po přivítání s návštěvníky DDH, následuje seznámení s Týmem silniční bezpečnosti a aktivitami na DDH a proběhne evokace problému hlavního tématu odpoledne za pomoci prezentace vybraných statistik. Po uvedení do problematiky následuje konzultační prezentace. Rodiče tak budou mít možnost nejen vyslechnout si fakta a informace k tématu, ale zároveň se podílet na průběhu prezentací. Semináře jsou tematický řazené, ovšem dotazy k ostatním tématům budou zodpovězené.

Hravé a poučné odpoledne pro děti:

Během odpoledne si děti budou moci vybrat z aktivit na DDH. Aktivity budou probíhat ve venkovních prostorách DDH, kde jako cyklisté mohou pod odborným vedením Týmu silniční bezpečnosti Libereckého kraje pilovat své dovednosti a znalosti pohybu na pozemních komunikacích. Další aktivita bude pro děti připravena v učebně se zařízením Aktiv board, kde si interaktivní formou pomocí programu Škoda hrou procvičí a prohloubí své znalosti z bezpečnosti silničního provozu.

Společné aktivity:

Jedna ze společných aktivit je na stanovišti bezpečného poutání a zádržných systémů. Toto stanoviště je informačního i praktického charakteru. Rodiče si ověří a případně doplní informace týkající se zádržných systémů a zároveň si zde mohou vyzkoušet připoutat své potomky do autosedaček s odbornou konzultací Týmu silniční bezpečnosti Libereckého kraje.

Následuje aktivita Základů první pomoci pod vedením Libereckého Záchranného týmu Českého červeného kříže, kde si účastníci mohou vyzkoušet své znalosti z poskytování první pomoci v praxi. Vzhledem k časové náročnosti této části semináře, se předpokládá neudržení pozornosti dětí po celou dobu přednášky, a tak děti mohou opět využít prostor DDH ke zdokonalení svých dovedností a znalostí pohybu v dopravním prostředí.

Před úplným zakončením semináře budou moci rodiče společně s dětmi využít workshop v učebně Smart board, kde pro ně budou přichystané reflexní folie, ze kterých si budou moci vyrobit vlastní reflexní ozdoby na oblečení a doplňky oblečení.

V průběhu celého dne budou děti za správné řešení úkolů odměňovány drobnými a reflexními předměty.  Během celého odpoledne bude pro účastníky připravené občerstvení.

Více viz: www.bezpecnenasilnicich.cz

Namaluj obrázek dopravního hřiště a vyhraj zajímavé ceny!

„NAMALUJ DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ“ Namaluj pro pana Kužela dopravní hřiště a vyhraj zajímavé ceny! Obrázky přineste přímo na dopravní hřiště, Lužická 147/2 , 460 01 Liberec I - Staré Město. Uzavírka soutěže bude 5. května 2012.

Vyhlášení vítězů se uskuteční 12. května ve 14 hod. na Dětském dopravním hřišti Liberec, na kdy pro vás Liberecký kraj připravuje "Den s Městskou policií".

Sledujte: www.pankuzel.cz

OTEVÍRACÍ DOBA  DOPRAVNÍHO HŘIŠTĚ PRO VEŘEJNOST OD DUBNA 2012:

PO - PÁ 13,00 – 18,00

SO, NE 10,00 – 18,30

Těšíme se na setkání s Vámi!