Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Jednala „operativní skupina pro řešení situace na trhu práce Novoborska“

04. 02. 2009
[id:7463|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

V pondělí 2.2. 2009 na Vyšší odborné škole sklářské a Střední škole v Novém Boru jednala „operativní skupina pro řešení situace na trhu práce Novoborska“. Účast přijali náměstci hejtmana Libereckého kraje (LK) RNDr. Příkaský a Bc. Cikl, radní LK p. Petráček, starosta Kamenického Šenova Mgr. Raiter, místostarosta Nového Boru Mgr. Valdman, ředitelka Úřadu práce v České Lípě Mgr. Cibulková, ředitelé a zástupci desíti středních a vyšších odborných škol z Českolipska, ředitel Centra vzdělanosti LK (CVLK) RNDr. Čeřovský
a pracovníci odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu LK. Programem jednání byly:

-         informace o podrobnostech nabízených kurzů,

-         informace Úřadu práce Česká Lípa o situaci na Českolipsku,

-         informace od zástupců samosprávy (LK a obcí),

-         možnosti řešení financování rekvalifikace nezaměstnaných,

-         seminář pro pracovníky odborných škol pro přípravu projektů,

-         další organizační záležitosti,

 

Od posledního jednání se podařilo zmapovat nabídku vzdělávacích programů v rámci dalšího vzdělávání. CVLK shromáždilo více než sto těchto vzdělávacích programů, které jsou schopny nabídnout školská zařízení Českolipska
a Novoborska. Školy jsou schopny vzdělávací programy nabídnout v relativně krátkém čase dnů či týdnů.

 

Prozatím zůstává otázkou plnohodnotného zabezpečení financování vzdělávání osob, které v místě přišly nebo přijdou o práci. Z části se dá spoléhat na aktivní politiku zaměstnanosti. Pro orientaci odpovědných osob, kudy se dál ubírat, situaci komplikuje významný úbytek nabídky pracovních příležitostí v téměř všech oborech.

 

Jedním z důležitých aspektů je správné podávání projektů. Operativní skupina přijala nabídku Národního ústavu odborného vzdělávání (NÚOV) uspořádat pro pracovníky odborných škol seminář zaměřený na přípravu projektů.

 

Seminář NÚOV a další jednání „operativní skupiny pro řešení situace na trhu práce Novoborska“ se plánuje na 4.3. 2009 opět do Nového Boru. K jednáním by měli být přizváni i partneři z Úřadu práce v Děčíně a kompetentní osoby z hospodářské sféry.

 

Motto pracovního jednání:

Přišli jste o práci ne vlastní vinou? …. navštivte naši školu!

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302