Jednání představitelů Libereckého a Královehradeckého kraje s představiteli Svazku měst a obcí Krkonoše

06. 05. 2002
[id:168|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj

U Jezu 642/2a, 460 01 Liberec

tel.: (420-48) 52 26 301, fax: (420-48) 52 26 330

Liberec, 6. 5. 2002

Dne 3.5.2002 proběhlo společné jednání představitelů Libereckého a Královéhradeckého kraje s představiteli Svazku měst a obcí Krkonoše. Cílem tohoto jednání bylo zejména vytvořit podmínky pro vstřícný a jednotný postoj všech zúčastněných k zajištění udržitelného rozvoje oblasti Krkonoš a celkově k řešení problematiky tohoto území.

Představitelé Libereckého a Královéhradeckého kraje považují společný postup při řešení uvedených témat za nezbytný a garantují jeho naplňování vzájemným partnerstvím se Svazkem měst a obcí Krkonoše. Na základě tohoto bude z podnětu Ing. Suchomela, statutárního zástupce hejtmana Libereckého kraje vytvořena odborná pracovní skupina pro řešení problematiky Krkonoš, která bude složena z expertů na strategické a územní plánování, udržitelný rozvoj a cestovní ruch a budou v ní zastoupeny všechny tři zúčastněné strany. První jednání pracovní skupiny proběhne v druhé polovině května 2002 v Liberci.

Ing. Petr Ponikelský

odbor rozvoje kraje