Ještěd se přesunul z Brna na veletrh do Prahy

[29885|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/jested_942cef7f6e.jpg]

05. 02. 2009
[id:7470|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Po úspěchu expozice Libereckého kraje na veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně se dominanta nového krajského výstavního stánku – pětimetrová maketa vysílací věže a hotelu Ještěd přesunula do Prahy, Na Výstaviště v Holešovicích. Dnes tam začíná prestižní veletrh cestovního ruchu Holiday world Praha, který potrvá do 8. února. Expozici Libereckého kraje slavnostně otevře náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová, pověřená vedením resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

V prvních dvou dnech, které jsou vyhrazeny pro odbornou veřejnost, se uskuteční důležitá jednání s touroperátory a jinými významnými subjekty cestovního ruchu. V okolí stánku se bude nejen soutěžit, ale i ochutnávat regionální produkty, např. ovocné mošty Stará dáma, Kitlova šláftruňku, Lomnických sucharů, Libverdských oplatek apod.

„Nová expozice byly financována z Evropského fondu regionálního rozvoje v rámci Integrovaného projektu cestovního ruchu, který byl vybrán v Regionálním operačním programu NUTS II Severovýchod,“ připomněla Lide Vajnerová.

Podle ní bude hlavním tématem prezentace Libereckého kraje opět Mistrovství světa v klasickém lyžování MS 2009 Liberec, například třikrát denně budou návštěvníci soutěžit o volné vstupenky na tuto sportovní událost.

Kromě sportu se na stánku Libereckého kraje prezentují turistické regiony Libereckého kraje: Český ráj, Českolipsko a Jizerské hory.

HOLIDAY WORLD 2009 / REGION WORLD 2009

18. ročník středoevropského veletrhu cestovního ruchu

Termín konání:                       5. 2. - 8. 2. 2009

5. - 6. 2.                       pouze pro odborné návštěvníky