Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Jižní Morava pomůže 1 mil. Kč, dobrovolníky a technikou

12. 08. 2010

Rada Jihomoravského kraje (JMK) dnes na mimořádné schůzi projednala návrh hejtmana Michala Haška na povodňovou pomoc Libereckému a Ústeckému kraji. Radní schválili návrh finanční pomoci 600 tis. Kč Libereckému kraji a 400 tis. Ústeckému kraji. Dále 50 tis. Kč Diecézní charitě v Brně, která ve spolupráci s krajem organizuje humanitární pomoc a nasazení dobrovolníků na související náklady (PHM, stravování, ochranné pomůcky).

Jihomoravský kraj inicioval vyslání dobrovolníků pro psychosociální pomoc (27 psychologů) a pro likvidaci škod a na úklid (45 lidí).

„SUS Jihomoravského kraje je na vyžádání připravena poskytnout techniku i pracovníky dle požadavků Libereckého kraje. Nabízí též postiženým krajům poskytnutí speciálního přípravku proti komárům Vectobac. Jeho využití bude konzultováno s odborníky z hygienické služby dle konkrétních podmínek na místě,“ říká Michal Hašek, hejtman JMK a předseda Asociace krajů ČR.

O Nejbližší pomoci bude jednat také zastupitelstvo Jihomoravského kraje.

Ve Frýdlantě od dnešního dne zároveň pracuje 21 strážníků Městské policie Brno, kteří pomáhají tamní policii se zajištěním bezpečnosti.

ZZS LK v Heřmanicích pomáhá i Vodní záchranná služba z jižní Moravy a v oblasti pracují také jihomoravští hasiči.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624