Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Jubilejní 30. ročník festivalu TANEC PRAHA přijíždí do Liberce 

17. 05. 2018

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla se i letos vrací do Liberce. Návštěvníky zvou organizátoři ve čtvrtek 21. června ve 20.00 hodin do Kina Varšava na představení Moving Orchestra.

Hudebníci a tanečníci uměleckého uskupení CreWCollective se nechali inspirovat atmosférou prostoru Kino Varšava a své představení Moving Orchestra mu ušili přímo na míru. Umělci otevírají prostor pro nové asociace a vnímání krásy, která zůstává v každodenním rytmu života často skrytá.

CreWcollective je neformálním seskupením, které oslovuje současné tanečníky i hudebníky často v mezinárodním dialogu. Na festivalu vystoupí osobnosti jako Kateřina Dietzová působící v Nizozemí, Veronika Knytlová, Helena Arenbergerová, Tereza Ondrová, Lenka Kniha Bartůňková, Bára Látalová, Roman Zotov či Radim Klásek, hudební složku v dokonalé souhře garantují George Cremaschi z USA, Petr Vrba, Václav Kalivoda, Zdeněk Závodný, Passi Mäkelä z Finska nebo Ian Mikyska působící v Londýně a další.

TANEC PRAHA – Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla – je jednou z největších událostí v kulturním kalendáři ČR. Od roku 1989, každoročně v červnu, festival představuje pestrost a kvalitu aktuální zahraniční a tuzemské taneční scény, dává prostor pro experiment i přesah do jiných žánrů, podporuje vznik nových děl coby koproducent. Program, oslovující širokou i odbornou veřejnost (od dětí po seniory), je strukturován do programových linií, jako jsou Události sezony (zásadní soubory a osobnosti světové taneční scény na zahájení/zakončení festivalu), koprodukce festivalu v mezinárodní spolupráci, TANEC PRAHA DĚTEM, Dance NEW´s (prostor mladým talentům např. z platformy Aerowaves), TANEC PRAHA STUDENTŮM, VEN.ku TANCI (tanec ve veřejném a netradičním prostoru) ad. V současnosti je programová nabídka festivalu uváděna ve 20 městech a obcích, in-door i out-door. Letos se koná již 30. ročník.

Festival pořádá Tanec Praha z.ú. ve spolupráci s Kinem Varšava za podpory Ministerstva kultury ČR.

Zdroj: Marie Vejvodová, www.tanecpraha.org, Foto: Vojtěch Brtnický

Lenka Klimentová
lenka.klimentova@kraj-lbc.cz
Telefon: <span style="margin: 0px; font-family: "Arial Narrow",sans-serif; font-size: 10pt;"><font color="#000000">485 226 302</font></span>