Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Jubilejní Jizerská 50 startuje už za měsíc

17. 01. 2017

Do zahájení 50. Jizerské 50 zbývá přesně měsíc. V tuto chvíli zbývá na jubilejní ročník poslední pětina startovních čísel. Závodníci se mohou hlásit on-line pouze do 31. ledna 2017. Poté už jen v případě volné kapacity na místě v rámci výdeje čísel od 16.-18. února v Liberci. 

Na závod se chystají kromě elitních závodníků i známé osobnosti. Chybět nebude bývalá běžkyně na lyžích a současná maratonkyně Eva Vrabcová-Nývltová, horolezec Radek Jaroš, badmintonista Petr Koukal, kajakář Vít Přindiš, kardiochirurg Jan Pirk, bývalá biatlonistka Barbora Tomešová, olympijská medailistka v běhu na lyžích Květa Jeriová-Pecková, moderátor a přední český stomatolog Roman Šmucler a další. Do stopy desetikilometrového závodu se vydá i hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Legendární závod v běhu na lyžích ČEZ Jizerská 50 oslaví v novém únorovém termínu 17. – 19. února 2017 své 50. výročí. Pořadatelé chystají na oslavu kulatého ročníku spoustu novinek a rozšířený doprovodný program, který připomene nejen padesát let historie závodu, ale zavzpomíná i na Expedici Peru 1970 a patnáct tragicky zesnulých horolezců, na jejichž počest se závod každoročně koná.

„Padesátá padesátka je jen jednou za život, proto chystáme pro závodníky několik překvapení i rozšířený program nejen o závodním víkendu. Už nyní mohou příznivci Jizerské 50 zavítat na výstavu k 50. výročí závodu do Jablonce nad Nisou, připravujeme knihu Jizerské 50 a ve spolupráci s Českou televizí vzniká i dokument o historii Jizerské 50,“ říká David Douša z organizačního týmu ČEZ Jizerské 50. „Abychom potěšili závodníky, každý běžec se může těšit v rámci startovního balíčku na funkční čepici, kalendář Jizerské 50 nebo křišťálovou medaili v cíli,“ dodává Douša.

Nový únorový termín nabízí statisticky lepší sněhové podmínky, ale organizátoři myslí i na případný nedostatek sněhu.  V tuto chvíli využívají příznivých podmínek pro výrobu umělého sněhu a upravují stadion pro blížící se závod.  V případě, že by i přesto nebylo závod možné uspořádat ani na náhradní či zkrácené trati, bude závodníkům díky pojištění vráceno 70 % základního startovného.

ČEZ Jizerská 50 ale není jen hlavní 50kilometrový závod, na své si přijdou během celého závodního víkendu i příznivci kratších tratí, závodů klasickou i volnou technikou a užijí si celé rodiny s dětmi nebo firmy při štafetových závodech. Páteční dopoledne obstarají dětské závody Mini Jizerská Pojišťovny VZP, hodinu po poledni odstartuje Volkswagen Bedřichovská 30 a v podvečer naváže sprint na 1,5 kilometru soupaž. Sobotní dopoledne je vyhrazeno Hervis Jizerské 25 a ČT Jizerské 10, odpoledne firemním štafetám. V neděli 19. února 2017 se pak pojede hlavní závod ČEZ Jizerská 50.

Registrace probíhají do 31. ledna 2017 či do naplnění kapacity na www.jiz50.cz či na prodejnách Hervis se zvýhodněním 10 %. 

 

TZ J50

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215