Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kalendář Libereckého kraje na rok 2008 namalují děti svýma očima

Kalendář Libereckého kraje na rok 2008 namalují děti svýma očima

[21482|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/deti_a72992a12b.jpg]

25. 10. 2007
[id:5756|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Rada Libereckého kraje se letos rozhodla vydat nástěnný a stolní kalendář Libereckého kraje s pomocí dětí. Grafickým obsahem těchto kalendářů budou tentokrát  kresby dětí z mateřských a základních škol ve věku do 12-ti let, které charakterizují pohled dětí na náš region.

„Na základě výsledku výběrového řízení zvítězil jako nejlepší a hlavně nejnápaditější návrh s názvem „Liberecký kraj 2008 – Očima našich dětí“, který předložila společnost STAP DESIGN z Liberce. Společně s touto firmou, která bude pro Liberecký kraj kalendáře zpracovávat, jsme se také rozhodli, že část finančních nákladů ve výši 52 tisíc korun  určených  k vydání kalendářů bude proto věnována na odměnu školám, jejichž kresby budou zařazeny do kalendáře,“ vysvětlil hejtman Petr Skokan

„Za tuto finanční částku pak budou pro vítězné školy po dohodě s jejich vedením nakoupeny pomůcky pro potřeby výuky výtvarné výchovy,“ doplnil.

Nástěnný kalendář bude obsahovat 12 samostatných listů – tj. 12 kreseb, týdenní stolní kalendář bude obsahovat cca 52 kreseb dětí. Děti mohou malovat libovolnou technikou (pastelky, uhel, vodové barvy, tempery, tužka, apod.) a to na nejmenší formát A4.

„Z grafického pohledu se spíše přikláníme k barevným kresbám, které na kalendářích lépe vyniknou. Kresby mají znázorňovat dominanty a zajímavosti oblastí, v nichž děti žijí, mají zobrazovat jejich očima různá místa Libereckého kraje,“ poznamenal hejtman.

Z celkového množství odevzdaných kreseb bude zpracovatelem proveden užší výběr obrázků do obou kalendářů, jejich definitivní podobu  pak určí členové Rady LK  v roli poroty – hejtman Petr Skokan, statutární náměstek hejtmana Karel Dolejší, náměstkové hejtmana Radim Zika, Antonín Schäfer a Petr Doležal a radní Hana Králíčková,  Jaroslav Krutský, Vladimír Richter a Vít Příkaský.

„Myslím, že to bude zajímavá a netradiční propagace nejen  Libereckého kraje, ale i mateřských a základních škol, jejichž žáci se do malování obrázků pustí,“  vyzývá k účasti Petr Skokan.

Výrobu kalendářů zajistí pro Liberecký kraj zmíněná firma STAP DESIGN s.r.o., u níž také můžete získat bližší informace. Kontakt: Ing. Marian Horňak, tel. 485 113 522, mobil 604 232 442 nebo mail: hornak@stapdesign.cz. 

Termín pro odevzdání kreseb poštou, nebo osobně firmě STAP DESIGN s.r.o. je nejpozději   do 10. 11. 2007 na adresu:

STAP DESIGN s.r.o.

Bednářská 91/6

460 01  Liberec

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce