Kamenický Šenov a novoborský pěvecký sbor Camella reprezentovaly Liberecký kraj v Německu

Kamenický Šenov a novoborský pěvecký sbor Camella reprezentovaly Liberecký kraj v  Německu

[34436|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/sbor1_abbb642282.jpg]

14. 09. 2009
[id:8718|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

V uplynulém víkendu 12.-13.9.2009 se Město Kamenický Šenov zúčastnilo Mezinárodního festivalu pěveckých sborů partnerských měst ve spřáteleném 700 km vzdáleném Rheinbachu (Severní Porýní – Vestfálsko). Protože přímo v Kamenickém Šenově nepůsobí žádný pěvecký sbor, požádalo o spolupráci novoborský pěvecký sbor Camella, s kterým často spolupracuje pod vedením sbormistra Jiřího Štrobla.

„Díky podpoře Českoněmeckého fondu budoucnosti tak zněla jména měst Nový Bor a Kamenický Šenov z úst Francouzů, Angličanů, Belgičanů a Němců. Ačkoliv na počet obyvatel se obě městečka dohromady sotva vyrovnala ostatním zúčastněným městům, slavila největší úspěch a byla i hybatelem následného spřátelení jednotlivých účastníků projektu,“ uvedla Kateřina Ditterová, vedocí. Kulturního, literárního a vzdělávacího centra v Kamenickém Šenově.

Hned druhý den v neděli 13. září se členové partnerského spolku a souboru společně přesunuli 600 km do zahrad zámku Sanssouci v Postupimi (Braniborsko). Zde se v rámci Evropského dne

památek slavnostně otevíral altán nazývaný „stibadium“ v rajské zahradě, který zdobily nově vyrobené repliky váz snad již symbolicky za spolupráce šenovských a novoborských odborníků a firem. Celou zakázku zastřešoval Sklářský atelier, dříve se sídlem v Kamenickém Šenově, nyní v Novém Boru. Deštivé počasí prosvětlila Camella svým temperamentním a profesionálním zpěvem. I zde byly neustále zmiňovány jména měst Kamenický Šenov a Nový Bor s souvislosti se sklářským uměním a krásným zpěvem.

Bližší informace:

Kateřina Ditterová, vedoucí Kulturního, literárního a vzdělávacího centra