Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.
Kariérové poradenství v Euroregionu Nisa
- 11. 01. 2018 00:00
Střední škola a Mateřská škola, Liberec, Na Bojišti, p. o. realizuje česko-německý projekt „GEMINI“, který je zaměřen na podporu přeshraniční profesního vzdělávání a kariérového poradenství v Euroregionu Nisa. Na tomto projektu spolupracuje mimo jiných významných partnerů i s ekonomickou fakultou Technické univerzity v Liberci (EF TUL).
„V první etapě projektu spolupráce spočívala ve zpracování odborné analýzy pohledu na potřebu přeshraniční profesní orientace a kariérového poradenství u žáků a výchovných poradců vybraných středních škol v Libereckém kraji. Studie byla vedena odborníky z katedry podnikové ekonomiky a managementu EF TUL,“ popisuje Kateřina Tandlerová, projektová manažerka. Odborníci EF TUL se také pravidelně účastní setkání expertní skupiny sestavené k dané problematice v rámci projektu GEMINI.
V další fázi projektu GEMINI se podíleli lektorky EF TUL na vedení série workshopů pro studenty především posledních ročníků SŠ se zaměřením na sebeprezentaci a přípravu na budoucí kariéru v přeshraničním kontextu. K propojení svého akademického působní a potřeb projektu GEMINI využívají lektorky Magdalena Zbránková a Kateřina Maršíková z EF TUL své zkušenosti z oblasti komunikace a kariérového poradenství. Studenti se během třídenního intenzivního workshopu seznámili s tématy v oblasti komunikace a sebeprezentace, přeshraniční profesní orientace a s pohledem do praxe v rámci exkurze ve vybraných firmách v ČR a Německu.
Poslední z realizovaných workshopů roku 2017 se konal v liberecké IQlandii. Tento workshop byl věnován především pedagogickým pracovníkům a byl zaměřen na identifikaci potřeb v oblasti využívání metodických nástrojů v práci výchovných a kariérových poradců na SŠ v přeshraničním kontextu ČR a Německa. Workshopu se pod vedením lektorky a kariérové poradkyně TUL Kateřiny Maršíkové zúčastnilo přes 14 odborníků, kteří velmi aktivně a se zájmem sdíleli své zkušenosti z oblasti přeshraniční profesní orientace z pohledu českých a německých středních škol. „Workshop přispěl k identifikaci klíčových potřeb v oblasti podpory profesní orientace a práci s kariérovým poradenstvím,“ hodnotí Kateřina Tandlerová.
Tento projekt je podpořen z prostředků Evropské unie.
Tisková zpráva:
Kateřina Tandlerová, projektová manažerka, katerina.tandlerova@cvlk.cz