Každý svého zdraví strůjcem

06. 10. 2009
[id:8860|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Putovní výstava Ligy proti rakovině pod názvem „Každý svého zdraví strůjcem“ stejně jako před rokem i nyní zavítala do českých a moravských měst. Ve dnech 5. a 6. října oslovila veřejnost na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci a od 7. do 8. října zavítá do České Lípy.

Pro návštěvníky je připraven soubor kreseb z oblasti medicíny od špičkových českých autorů a kreslířů Miroslava Bartáka, Vladimíra Jiránka a Jiřího Slívy. Součástí bohatého programu je měření základních biochemických ukazatelů a kontrola mateřských znamének, jako prevence rakoviny kůže. Po celý den probíhají soutěže pro děti i dospělé.

Hlavním partnerem unikátního projektu je Všeobecná zdravotní pojišťovna, která pro veřejnost připravila test pojišťovny.  Putovní výstava má šířit informace a osvětu o prevenci nádorových onemocnění.