Kdo získá titul Výrobek Libereckého kraje roku 2007?

Mgr. Markgrafová Eva

• 22. 06. 2007 00:00

[id:5320|autor:Mgr. Markgrafová Eva|email:eva.markgrafova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 327|mobil:|aktualizace:]

V sídle Libereckého kraje včera odpoledne zasedal výbor LK pro rozvoj venkova, zemědělství a životní prostředí a proměnil se tak v jedenáctičlennou hodnotící komisi, jejímž úkolem bylo posoudit a doporučit výrobky, které by v soutěži Výrobek roku 2007 měly od Libereckého kraje získat prestižní titul Výrobek Libereckého kraje z oblasti zemědělství – potravinářství roku 2007.

„Letos jde již o čtvrtý ročník této soutěže, kterou se Liberecký kraj každoročně snaží upozornit spotřebitele na kvalitní výrobky z produkce našich zemědělských a potravinářských subjektů a tím je zároveň propagovat nejenom v kraji ale v rámci celé České republiky. Jde nám především o to, abychom zemědělcům a potravinářům pomohli v tvrdém konkurenčním boji a podpořili místní produkci kvalitních výrobků,“ uvedl na adresu pořadatelství Radim Zika, náměstek hejtmana pověřený vedením resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky.

Komise podle přesně stanovených kritérií hodnotila celkem 29 výrobků od 11 výrobců, kteří  své produkty mohli přihlásit do některé z celkem deseti kategorií. Kromě celkového dojmu se hodnotily například inovace, design, použité materiály, suroviny a způsob výroby či vliv výrobku na zdraví zákazníka.

Hodnotící komise Doporučila, aby  Liberecký kraj udělil ocenění

Výrobek Libereckého kraje roku 2007 z odvětví potravinářství – zemědělství takto:

·        v kategorii „maso a masné výrobky“

výrobku Uzená pečeně bez kosti

výrobce Jatky Lomnice a.s.

·        v kategorii „mléko a mléčné výrobky“

výrobku Kefírové mléko Jako od babičky

výrobce Jiří Vrkoslav, Zlatá Olešnice

·        v kategorii „pekařské výrobky“

výrobku  Racio bochánek

výrobce JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.,

·        v kategorii „nealkoholické nápoje“

výrobku  Višeň – ovocný nápoj

výrobce Moštovna Lažany, výroba nápojů, spol s r.o.

·        v kategorii „lihoviny a ostatní alkoholické nápoje“

výrobku  Kittelův likér

výrobce STYLE BOHEMIA s.r.o.

·        v kategorii „potraviny pro zvláštní výživu“

výrobku Směs na bezlepkový chléb vícezrnný, 500 g

výrobce JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.

·        v kategorii „biopotraviny“

výrobku  Směs na BIO chléb vícezrnný, 500 g

výrobce JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.,

·        v kategorii „soukromé farmy“

výrobku Podkozákovský achát – kozí sýr s modrou plísní uvnitř

výrobce Hana Maturová, Chuchelna

·        v kategorii „pivo“

výrobku Skalák řezaný ležák 11 %

výrobce PIVOVAR ROHOZEC, a.s.

·        v kategorii „ovocná vína a medoviny“

výrobku KITL šláftruňk

výrobce KITL s.r.o.

Zvláštní ocenění

Nejlepší výrobek Libereckého kraje roku 2007 z odvětví potravinářství – zemědělství za nejvyšší bodové ohodnocení 1 056 bodů

·        výrobku  Višeň – ovocný nápoj

výrobce Moštovna Lažany, výroba nápojů, spol s r.o.

Návrhem hodnotící komise se bude zabývat Rada Libereckého kraje 10. července a konečné rozhodnutí je na zastupitelstvu, které se tímto doporučením hodnotící komise bude zabývat na svém srpnovém zasedání. Slavnostní vyhlášení a předání ocenění vítězům soutěže Výrobek roku 2007 se pak uskuteční 1. září v Jilemnici v rámci VI. Krajských dožínkových slavností.