Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Klienti sociálních služeb z České Lípy se oblékli do modré barvy

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 23. 04. 2019 00:00
  • Rozvoj
  • Sociální

Sdílet článek

Také uživatelé Denních a pobytových sociálních služeb z České Lípy se zapojili do akce „Česko svítí modře“, která usiluje o rozšiřování povědomí o autismu v rámci Světového dne informovanosti o autismu. Celorepubliková kampaň bývá každý rok oficiálně zahájena dnem 2. dubna, který je OSN vyhlášen jako Světový den zvýšení povědomí o autismu – WAAD, a trvá až do konce měsíce.

Na podporu povědomí o autismu mnohé instituce po celé republice nasvěcují své budovy modře. Každý rok se do kampaně zapojuje i Krajský úřad Libereckého kraje. Nyní se přidala i krajská příspěvková organizace.

Uživatelé a pracovníci Denního stacionáře Česká Lípa se oblékli na celý den do modré barvy a prostory denního stacionáře vyzdobili modrými balónky a dalšími modrými předměty. Nechybělo ani modré osvícení, která má symbolizovat tento významný den. „Jsme velice rádi, že můžeme také my rozšiřovat tuto společnou myšlenku podpory a informovanosti o autismu,“ řekla Ilona Hummelová, ředitelka Denních a pobytových sociálních služeb Česká Lípa.

„Potěšilo mne, když jsem se dozvěděl, že se uživatelé i pracovníci českolipského stacionáře rozhodli připojit ke kampani. Dětí s poruchou autistického spektra každý rok přibývá. Pro jejich rodiny není jednoduché se s tímto onemocněním vyrovnat a naučit s ním žít. Proto jsem rád za každé připomenutí povědomí o autismu,“ zdůraznil náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky