Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Komfort občanů je pro kraj na prvním místě. Od března mohou lidé platit kartami

25. 03. 2019

Pro zvýšení pohodlí občanů při placení různých správních poplatků nebo jiných úhrad se Liberecký kraj rozhodl pro pořízení platebních terminálů. Občané si tak mohou vybrat, zda platit hotově, nebo platební kartou. Využít tyto služby mohou již od začátku března na hlavní pokladně v budově Krajského úřadu Libereckého kraje. Brzy se přidá i Evropský dům.

„Na začátku letošního roku jsme se dohodli s Komerční bankou, která nám nabídla dodání platebních terminálů. V dnešní moderní době je bezhotovostní platba téměř samozřejmostí. Jsem moc ráda, že si občané mohou v hlavní pokladně budovy úřadu zvolit, jakým způsobem chtějí zaplatit. Do budoucna plánujeme rozšířit tuto službu i v budově Evropského domu,“ uvedla Jitka Volfová, statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.

Kromě vestibulu budovy krajského úřadu mohou využít bezhotovostní platby občané na pracovišti Czech Pointu, a to též ve vstupní hale budovy kraje. Instalace veškerého potřebného zařízení a softwaru či proškolení obsluhy terminálů proběhly v únoru letošního roku. Standardní provoz placení prostřednictvím platebních karet byl zahájen v březnu.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307