Konec onlinu. Výbor mezinárodního dotačního programu se sešel v Sasku

27. 10. 2022

První zasedání monitorovacího výboru programu Interreg Česko – Sasko 2021-2027 se konalo 25. října se v saském Olbernhau. Bylo také první po více než dvouleté přestávce, kdy se monitorovací výbor setkával jen v online prostoru.

„Složení monitorovacího výboru zůstalo téměř stejné, jako v minulém období, přesto se pár nových tváří objevilo,“ řekl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Na programu bylo schválení Jednacího řádu monitorovacího výboru a metodiky pro výběr projektů. „Nad těmito dokumenty se rozsáhle diskutovalo, ale nakonec byly oba bez větších změn schváleny,“ doplňuje Jiří Ulvr.

Program Interreg Česko – Sasko 2021-2027 bude oficiálně spuštěn 8. prosince na zahajovací akci v Ústí nad Labem. Portál pro podání žádostí začne fungovat začátkem ledna 2023. „Největší změnou oproti minulému období jsou povinné konzultace za účasti projektových partnerů a pracovníků jednotného sekretariátu a krajských úřadů," dodal radní.

Témata, kterým se projekty v tomto dotačním období mohou věnovat jsou inovace a konkurenceschopnost, prevence změn klimatu, vzdělávání, cestovní ruch a spolupráce institucí a komunit.

Interreghallo Nachbar

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz